Українців зобов'язали платити за тепло у під'їздах: чи можна відмовитись від таких квитанцій
Українців зобов'язали платити за тепло у під'їздах: чи можна відмовитись від таких квитанцій

Українців зобов'язали платити за тепло у під'їздах: чи можна відмовитись від таких квитанцій

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні власники квартир з індивідуальним опаленням у багатоквартирних будинках за законом зобов'язані платити за тепло у місцях загального користування, навіть якщо у них відсутні батареї.

Про це стало відомо завдяки інформації від експерта у сфері ЖКГ та енергетики Олега Попенка.

Олег Попенко / фото: скріншот Youtube

Експерт із комуналки пояснив, чому відмовитися від цих платежів неможливо і як працює Постанова 315.

Згідно з чинним законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків, незалежно від наявності автономного опалення, зобов'язані оплачувати послуги теплопостачання місць загального користування.

Постанова 315 Кабінету Міністрів детально регламентує цей процес та не залишає споживачам простору для маневру.

"Це чітко прописано на державному рівні згідно з Постановою 315: якщо в людини є індивідуальне опалення, але вона мешкає в багатоквартирному будинку, то незалежно від того, вмикає вона опалення чи ні, є в неї батареї чи ні, вона в будь-якому разі зобов'язана платити за тепло, яке їй нараховуватиме теплокомуненерго за нормативом 14 градусів температурного режиму в квартирі", - пояснив Попенко.

За словами експерта, навіть наявність окремого входу до квартири або повної відсутності теплового обладнання у місцях загального користування не звільняє власників від оплати.

Олег Попенко. Фото: Youtube

"Ти живеш у багатоквартирному будинку і зобов'язаний сплатити як тепло своєї квартири за 14 градусів, так і опалення місць загального користування. Навіть якщо в цих місцях загального користування немає батарей, ти зобов'язаний сплатити за Постановою 315", - наголосив він.

Попенко зазначив, що ця норма є одним із прикладів законодавства, яке працює проти інтересів споживачів комунальних послуг, і боротися з нею юридичними методами практично неможливо.

"Це абсолютна аксіома, яку не потрібно доводити. Ось такий закон ухвалили, ось він так працює. Хороший, поганий – ми не обговорюємо, але він уже є", – сказав експерт.

На думку Попенка, сфера ЖКГ та енергетики вирізняється особливо незбалансованим законодавством.

"Усі норми, починаючи із Закону 417 та закінчуючи Постановою 315, кожен документ, який виходить з-під пера Верховної Ради або Кабінету Міністрів, спрямований проти інтересів громадян", - заявив фахівець.

Експерти рекомендують власникам квартир з автономним опаленням враховувати ці обов'язкові платежі під час планування бюджету на комунальні послуги у опалювальний сезон, оскільки відмовитись від них на даний момент неможливо.

Раніше повідомлялося, комуналка може піднятися відразу на 50%: що задумала держава.

Також, субсидії призначатимуть по-новому: ПФУ попередив про зміни.

Джерело матеріала
loader
loader