Городникам підказали, чим підгодувати моркву у травні: такому врожаю будуть раді навіть сусіди
Городникам підказали, чим підгодувати моркву у травні: такому врожаю будуть раді навіть сусіди

Городникам підказали, чим підгодувати моркву у травні: такому врожаю будуть раді навіть сусіди

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які у ці весняні дні активно працюють на своїх дачних та городніх ділянках, є дуже важлива інформація. Так, прийшов час поговорити про підгодівлю для улюбленої моркви.

Хоча морква – це такі овочі, які можуть рости навіть і без додаткового підживлення, але, щоб отримати великі та солодкі плоди, все ж таки потрібно вносити добрива. Найкраще це робити навесні.

Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.

Людина, яка тримає моркву в руках

Чим підгодовувати моркву

Для зростання моркви потрібні такі речовини, як азот, фосфор, бір, калій. Можна купити готові мінеральні добрива або приготувати розчин для поливання самостійно. Однак більшість фахівців упевнені, що народні засоби більш корисні для самого овочу та для ґрунту.

Найкращий час для підживлення моркви

Городники радять підгодовувати овоч кілька разів:

- під час висіву;

- після появи сходів;

- через 3 тижні після першого підживлення;

- за 2 тижні до збирання врожаю.

Це, звісно, ​​ідеальна картина підгодівлі. Але іноді немає часу, щоб вносити добрива настільки часто. Тому можна обмежитися двома підживленнями. Одна з них обов'язково має бути після появи перших сходів.

Урожай моркви

Як виростити хороший урожай моркви: народні засоби для підживлення

Після сходження перше підживлення проводять тоді, коли на рослині вже є хоча б три справжні листочки. Це приблизно за 2 тижні після появи сходів. Ось кілька рецептів для підживлення моркви, які підійдуть і для буряків.

попіл - для моркви попіл використовується в сухому вигляді або як розчин. Перший варіант: розпушити землю, посипати попелом, змішати з ґрунтом, а потім полити водою (на 1 метр грядки візьміть 250 г попелу). Другий варіант: залийте 100 г попелу 10 л води, наполягайте 12 годин, потім обережно полийте сходи;

- розчин з йоду - в 10 л води потрібно розвести 20 крапель 5% йоду, поливати грядки слід строго між рядками;

- розчин з курячого посліду - послід потрібно залити водою у співвідношенні 1:10 і наполягати 12 годин, потім ще раз розвести такою ж кількістю води, дати постояти добу. Акуратно поливати між рядами (важливо: у спеку використовувати розчин з курячого посліду заборонено);

- настій з бур'янів – чудове органічне добриво (кульбаба, кропива, полин, лопух). Потрібно заповнити ємність (наприклад, велику миску) травою на 2/3, а потім залити водою нагору, залишити блукати на 5-7 днів, періодично помішуючи. Як тільки рідина перестане пінитися, розвести водою в пропорції 1:10, акуратно полити (важливо: не можна використовувати металеву тару, тому що вона окислюється і псує добрива).

Фахівці також радять звернути увагу на мінеральні добрива, що продаються у магазині. Їх також вводять у два етапи: відразу після появи паростків та через 2 тижні після цього.

Під час першого етапу готують такий розчин: у 10 л води розчиняють 1 столову ложку карбаміду та стільки ж сульфату калію. Додають до суміші 1,5 столових ложки подвійного суперфосфату.

Другий етап: у 10 л води розчиняють 1 столову ложку азофоски та стільки ж сульфату калію.

Раніше повідомлялося, проста формула здорового харчування, яку легко запам'ятати та брати із собою до супермаркету.

Також, секрети пишного цвітіння герані: прості правила догляду, які вирішують все, але ви про них забуваєте.

Джерело матеріала
loader
loader