/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F20a363e76d913d167a57ff4fe0d8112c.jpg)
Дозволить "балакати" з улюбленцем: у Китаї створюють АІ-перекладач з тваринної мови
Китайська компанія Baidu подала заявку на патент на технологію штучного інтелекту (ШІ), призначену для перекладу звуків тварин на людську мову.
Про це пише газета South China Morning Post. Повідомляється, що ШІ-перекладач аналізуватиме голос, мову тіла, поведінкові зміни та інші прояви тварини. Потім він визначатиме "емоцію" і перетворюватиме отримані дані на людську мову.
Baidu стверджує, що сучасні перекладачі мови тварин в основному використовують два підходи: розпізнавання голосових відбитків і вивчення виразів обличчя. Обидва підходи обмежені в розумінні емоцій тварин, оскільки вони "надмірно покладаються на одне джерело інформації".
Зі свого боку технологія Baidu використовує кілька підвидів ШІ:
- машинне навчання, яке дає змогу комп'ютерам навчатися на основі великих наборів даних;
- глибоке навчання, яке використовує нейронні мережі для аналізу характеристик голосу і рухів;
- обробку природної мови, яка застосовує обчислювальні підходи до аналізу і синтезу природної мови та мовлення.
Водночас у виданні зазначили, що публікація патентної заявки ще не означає, що її вже видано. За словами експертів, процес оцінки заявки може тривати рік у кращому разі. У деяких випадках на це може знадобитися чотири або п'ять років.
Важливо Загиблий чоловік звернувся до свого вбивці через ШІ в суді: що він сказав (відео)На сьогодні невідомо, чи планує компанія випустити новий додаток для спілкування з тваринами. За словами розробників, вони все ще перебувають на стадії досліджень.
"Як компанія ШІ, ми постійно шукаємо можливості застосовувати нові технології в різних варіантах використання", — зазначили в Baidu.
Нагадаємо, вчені з Токійського університету навчилися з точністю 80% розпізнавати емоції курей завдяки штучному інтелекту, що допоможе фермерам розуміти, в якому стані перебувають їхні вихованці.
Також повідомлялося, що вчені досягли значного прогресу в розумінні собачого гавкоту за допомогою ШІ. Дослідники тепер можуть розрізняти грайливий і агресивний гавкіт собак, а також визначати їхній вік, породу і стать за одними лише звуками, які вони видають.

