/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F3ba47be67027ec42d3abf137609fb07f.jpg)
Парламент Грузії готує відповідь на "вороже рішення" Конгресу США
Парламент Грузії планує ухвалити спеціальну заяву, у якій ствердить, що Конгрес США підірвав свій імідж "цитаделі демократії" в очах грузинського суспільства.
Текст проєкту заяви наводить портал SOVA, пише "Європейська правда".
Ця заява стане відповіддю парламенту Грузії на MEGOBARI Act, ухвалений Палатою представників США 5 травня.
MEGOBARI Act передбачає покарання влади Грузії за демократичний відкат і водночас закладає підвалини для поглиблення двосторонньої співпраці, коли ситуація зміниться.
У проєкті заяви грузинських парламентарів висловлений жаль через те, що Конгрес США, колись відомий як цитадель демократії, "серйозно підірвав свій імідж і репутацію в очах грузинської громадськості 5 травня 2025 року".
Парламент Грузії висловить надію, що нова адміністрація США успішно послабить Deep State ("глибинну державу".
– Ред.), в результаті чого Конгрес США "поверне собі колишню славу і ім'я, які він здобув за 200 років своєї діяльності".
"MEGOBARI Act продиктований грубим, ворожим ставленням Deep State до Грузії.
Конгрес Сполучених Штатів замість того, щоб діяти незалежно від Deep State і просити нову адміністрацію США скасувати несправедливі санкції, введені попередньою адміністрацією, навпаки, вимагає від неї ввести нові санкції", – йдеться в проєкті звернення грузинських парламентарів.
Водночас у проєкті висловлена готовність грузинських депутатів співпрацювати з американським Конгресом з усіх питань, які можуть забезпечити поліпшення відносин між Грузією та США.
Зазначимо, абревіратура MEGOBARI співзвучна з грузинським словом "друг", його англомовна назва розшифровується як "Мобілізація і вдосконалення можливостей Грузії для розбудови відповідальності, стійкості та незалежності".
У "Грузинській мрії" MEGOBARI Act "перейменували" – представники партії часто називають його "Актом ворожнечі".
MEGOBARI Act передбачає можливість санкцій проти посадовців "Грузинської мрії", яких вважають залученими у корупцію чи причетними до підриву суверенітету Грузії.

