/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F3654c5870e34c0829a9416d3736d4bc6.jpg)
Гренландія закликає ЄС та США активніше інвестувати в ресурси, інакше звернеться до Китаю
Міністерка з питань бізнесу та мінеральних ресурсів Гренландії Наая Натанеельсен попередила, що компанії з США та Європи повинні поспішити з інвестиціями в острів, інакше владі доведеться шукати допомоги в розробці своїх корисних копалин в інших країнах – зокрема, в Китаї.
Про це вона сказала у коментарі Financial Times, пише "Європейська правда".
Натанеельсен заявила, що Гренландія хоче розвивати власний бізнес-сектор та диверсифікувати його, а для цього потрібні зовнішні інвестиції.
Коли її запитали про співпрацю з Китаєм, вона відповіла, що якщо США та ЄС не будуть співпрацювати із Гренландією – вона шукатиме альтернативи.
"Ми дійсно хочемо співпрацювати з європейськими та американськими партнерами.
Але якщо вони не з’являться – доведеться шукати альтернативу", – сказала міністерка.
За словами Натанеельсен, чинний меморандум про співпрацю у сфері корисних копалин між Гренландією та США – підписаний ще за першого президентського терміну Дональда Трампа – добігає кінця.
Вона зазначила, що під час адміністрації Джо Байдена Гренландія безуспішно намагалася поновити угоду.
Також вона звернула й увагу на погрози Трампа щодо контролю над Гренландією.
За її словами – це "неповага та поганий тон".
Попри риторику Трампа, китайський інтерес до гірничодобувної галузі Гренландії залишається низьким: наразі лише дві китайські компанії мають міноритарні частки у проєктах, що не ведуть розробку.
Міністерка припустила, що китайські інвестори можуть стримуватися, аби "не спровокувати нічого".
Натанеельсен наголосила, що новий уряд у Нуку "передусім прагне розвитку для Гренландії та гренландців" і надає перевагу співпраці з "союзниками та однодумцями".
"Ми намагаємося зрозуміти, яким є новий світовий порядок.
У цьому контексті китайські інвестиції, звісно, є проблематичними, але так само – в певній мірі – і американські.
Бо що стоїть за цими [американськими] інвестиціями?", – зауважила вона.
Натанеельсен додала, що ЄС – це "гарний партнер" для Гренландії, оскільки має дефіцит мінералів і водночас дотримується екологічних стандартів.
Наприкінці квітня делегація з представників приватного сектора США, яку очолив колишній посадовець адміністрації Дональда Трампа – Дрю Горн, відвідала Гренландію з метою вивчення інвестиційних можливостей у природні ресурси острова.
22 травня писали, що Гренландія видала 30-річну ліцензію на видобуток корисних копалин дансько-французькій гірничодобувній компанії, яка хоче видобувати місячну породу, що може стати екологічною альтернативою у виробництві алюмінію.
Також радимо ознайомитися із матеріалом про те, як Данія реагує на погрози Трампа забрати Гренландію.

