Під час протестів у Лос-Анджелесі поліцейський вистрелив у журналістку телеканалу 9News
Під час протестів у Лос-Анджелесі поліцейський вистрелив у журналістку телеканалу 9News

Під час протестів у Лос-Анджелесі поліцейський вистрелив у журналістку телеканалу 9News

У центрі Лос-Анджелеса під час масових протестів поліцейський вистрелив гумовою кулею у журналістку австралійського телеканалу 9News Лорен Томасі. Вона отримала поранення в ногу

Зміст

Про це йдеться на сайті телеканалу.

Інцидент стався на третій день протестів у  Лос-Анджелесі, що виникли через імміграційну політику Дональда Трампа. У момент поранення Томасі вела пряму трансляцію неподалік від місця сутичок між поліцією та протестувальниками.

Згідно з повідомленнями, правоохоронець, що патрулював поблизу, відкрив вогонь буквально одразу після того, як журналістка завершила ефір для Австралії. 

Медіакомпанія Nine Network, яка володіє телеканалом 9News, у заяві засудила інцидент і висловила підтримку постраждалій журналістці та оператору, наголосивши на ризиках, з якими стикаються представники ЗМІ під час висвітлення протестів, і ролі преси у донесенні важливої інформації до глядачів.

"Лорен Томасі була поранена гумовою кулею. Лорен та її оператор у безпеці і продовжать свою важливу роботу з висвітлення цих подій", - йдеться в заяві.

Читайте також: "Виглядає, як прямий напад на свободу преси": адміністрація Трампа ввела нові обмеження для журналістів в Пентагоні

Інцидент викликав реакцію в Австралії. Сенаторка від партії "Зелених" Сара Хансон-Янг звернулася до прем’єр-міністра Австралії Ентоні Альбанезе з вимогою порушити це питання на найвищому рівні під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

"Те, що американські власті стріляють в австралійську журналістку, просто шокує, - наголосила вона. - Це абсолютно неприйнятно і має бути засуджено".

Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії (Dfat) також оприлюднило заяву, підкресливши, що "всі журналісти повинні мати можливість безпечно виконувати свою роботу", передає The Guardian.

"Австралія підтримує свободу ЗМІ та захист журналістів", – йдеться в заяві відомства.

Коментуючи ситуацію, сенатор від Національної партії Метт Канаван в ефірі ABC зазначив, що "схоже, там була цілеспрямована атака", проте закликав не робити поспішних висновків, оскільки відеозапис інциденту є неповним. Він наголосив на необхідності "детального розслідування всіх цих питань".

  • Президент США Дональд Трамп розпорядивсянаправити 2 тисячі бійців Національної гвардії до Лос-Анджелеса для приборкання заворушень, що почалися у відповідь на міграційні рейди.
Теги за темою
США Новини Відео Новини політики Австралія Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader