Розробники з Індонезії представили новітній розвідувальний дрон AT400
Розробники з Індонезії представили новітній розвідувальний дрон AT400

Розробники з Індонезії представили новітній розвідувальний дрон AT400

На виставці IndoDefence 2025 Індонезія продемонструвала нову безпілотну систему AT400, що поєднує вертикальний зліт і посадку (VTOL) з фіксованим крилом. Така конфігурація дозволяє дрону злітати й приземлятися у вузьких або важкодоступних локаціях — міських районах, джунглях, горах, водночас зберігаючи стабільність польоту й енергоефективність під час тривалого патрулювання. AT400 має автономність польоту до 4 годин і дальність дії до 100 км, що відносить його до середньодальніх тактичних БпЛА.

Керування здійснюється з укріпленої наземної станції, адаптованої до складних польових умов, і потребує лише 2−3 операторів, що спрощує розгортання та обслуговування. Основне навантаження дрона — оптико-електронна станція з 30-кратним оптичним збільшенням, тепловізором 7IR і лазерним далекоміром. Підтримка штучного інтелекту дає змогу автоматично розпізнавати й класифікувати об'єкти для оперативного наведення артилерії або виявлення загроз.

Дрон є відносно легким (вага 40 кг), що дозволяє транспортувати його вручну й запускати з непідготовлених майданчиків. Інженери мінімізували шум і тепловий слід платформи для прихованого застосування. AT400 здатен проводити спостереження як удень, так і вночі завдяки інтегрованому обладнанню.

Інтеграція AT400 у збройні сили Індонезії відображає національну стратегію розвитку власних оборонних технологій. В умовах зростання попиту на автономні системи розвідки, спостереження та рекогносцировки, особливо в регіонах з гібридними загрозами або складним рельєфом, країна прагне позиціонувати AT400 як надійну, адаптивну й доступну систему.

Джерело матеріала
loader
loader