Папа Римський закликав Ізраїль та Іран до "відповідальності та розсудливості"
Папа Римський Лев XIV звернувся до Ізраїлю та Ірану на тлі військової ескалації між країнами. Він засудив їхні атаки та закликав сторони до діалогу. Про це пише Vatican News.
- У ці дні продовжують надходити новини, які викликають велику тривогу. Ситуація в Ірані та Ізраїлі серйозно погіршилася, і в такий непростий момент я хочу ще раз наголосити на необхідності відповідальності та розсудливості, - сказав понтифік, виступаючи під час аудієнції в базиліці Святого Петра.
Папа Римський підкреслив важливість побудови більш безпечного світу. Також він нагадав про небезпеку ядерної загрози для всіх країн.
- Обов’язок усіх країн - підтримувати справу миру, відкриваючи шляхи до примирення та сприяючи рішенням, які гарантують безпеку та гідність для всіх, - сказав він.
Ескалація на Близькому Сході почалася після того, як ізраїльські військові розгорнули масштабну операцію проти Тегерана. У рамках цієї операції ЦАХАЛ атакував іранські об’єкти, включно з ядерними. У той же день Іран відкрив у відповідь вогонь, накривши Ізраїль сотнею ракет. У результаті в обох країнах є жертви серед населення.
- 13 червня США направили есмінці до Східного Середземномор'я.
- 15 червня на півдні Ірану ізраїльські безпілотники атакували два об'єкти газової промисловості. Серед уражених об'єктів виявилося найбільше у світі родовище природного газу.

