/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fcea0240cd5b98e7eb21b16c898d2432f.jpg)
Колишнє керівництво держпідприємства «Документ» викрили на розкраданні коштів
Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає Укрінформ
Як свідчать матеріали провадження, до організації оборудки причетні 8 колишніх та діючих посадовців ДП «Документ», серед яких троє – представники керівної ланки.
У СБУ повідомили, що під час перебування на посадах після початку повномасштабної війни вони налагодили злочинний механізм одержання грошей від своїх підлеглих.
Для цього фігуранти організували нарахування «подвійних» зарплат працівникам центрального офісу держпідприємства, яких відрядили до філії паспортного сервісу в сусідній країні ЄС.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F31cfff0d1c089e846111d0df3c8cb201.jpg)
За даними слідства, одну заробітну плату співробітники отримували в Україні, іншу – на закордонну банківську картку за фіктивні послуги.
Співробітники, що отримували подвійні зарплати, передавали частину цих коштів організаторам злочинної схеми у вигляді «відкатів», повідомили в СБУ.
Під час обшуків у зловмисників вилучено документи про відкриття рахунків в іноземних фінустановах та банківські картки із доказами оборудки.
На підставі зібраних доказів восьми колишнім та діючим посадовцям ДП «Документ» повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).
Триває розслідування для притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Як повідомляв Укрінформ, у справі про «відкати» в Київзеленбуді з’явилися ще двоє підозрюваних.
Фото: СБУ

