Вже на найближчому засіданні Кабміну, що відбудеться наступного тижня, Міністерство охорони здоровʼя може представити узгоджений та компромісний варіант реформи ринку фармацевтики. Про це заявив народний депутат від фракції "Слуга народу" Юрій Заславський, передає "РБК-Україна".
"Багато місяців ми обговорювали різні формати, і нарешті вийшли на компромісний варіант, який, здається, влаштовує всі сторони. Наразі ми очікуємо на рішення МОЗ", — зазначив парламентар.
За його словами, консолідовану позицію напрацювали за участю ключових гравців ринку ліків, пацієнтських організацій, профільних асоціацій та депутатів ВРУ. Він також висловив сподівання, що зараз МОЗ дотримається узгодженого формату, бо до цього була ситуація, коли міністерство винесло на уряд документ з пунктами, які не обговорювалися і не погоджувалися.
"Це викликало недовіру й відкат процесу назад", — вказав він.
Нагадаємо, дискусія щодо реформи ринку фармацевтики триває з березня. Тоді заборонили маркетингові договори та встановили граничні націнки на ліки для аптек та дистрибʼюторів.
Було очікування зниження цін, бо виробниками ліків більше не треба було сплачувати роздрібним мережам за маркетинг. Проте, окрім переліку топ-100, який визначили самі ж виробники, ціни не знизились. Вони просто залишили собі гроші за маркетинг. Через це на ринку почався тимчасовий колапс на ринку, аптеки втратили можливість пропонувати вигідні ціни та умови.