США та Китай формалізували торговельне перемир'я: що це означає
США та Китай формалізували торговельне перемир'я: що це означає

США та Китай формалізували торговельне перемир'я: що це означає

США та Китай формалізували торговельне перемир'я: що це означає

Ці домовленості наразі далекі від всеосяжної торговельної угоди, яка має вирішити низку гострих питань.

США та Китай формалізували торговельні домовленості, досягнуті минулого місяця на переговорах у Женеві, заявив американський міністр торгівлі Говард Лутнік, повідомляє Bloomberg.

Угода з Китаєм, яка, за словами Лутніка, була підписана два дні тому, кодифікує умови, викладені в торгових переговорах між Пекіном і Вашингтоном, у тому числі зобов'язання Китаю постачати рідкісноземельні елементи.

“Вони постачатимуть нам рідкісноземельні елементи, і як тільки вони це зроблять, ми скасуємо наші контрзаходи”, - сказав Лутнік в інтерв'ю агентству Bloomberg News.

Представник Білого дому пояснив, що країни узгодили умови виконання домовленостей, досягнутих у Женеві. 

Домовленості з Китаєм, про які говорив Лутнік, далекі від всеосяжної торговельної угоди, яка має вирішити гострі питання щодо торгівлі фентанілом та доступу американських експортерів до китайських ринків.

Після того, як перший раунд переговорів у Женеві завершився зниженням тарифів, запроваджених обома країнами, США і Китай звинуватили один одного в порушенні торговельного перемир'я. Після наступних переговорів у Лондоні цього місяця дві країни оголосили про досягнення “порозуміння”, яке очікує схвалення Трампа і лідера Китаю Сі Цзіньпіна.

Лутнік розповів, що згідно з угодою, підписаною два дні тому, “контрзаходи” США, запроваджені напередодні переговорів у Лондоні, будуть скасовані — але тільки після того, як з Китаю почнуть надходити рідкісноземельні елементи. “Контрзаходи” Вашингтона включають обмеження на експорт таких матеріалів, як етан, що використовується для виробництва пластику, також США обмежили постачання Китаю програмного забезпечення для мікросхем і технологій, пов'язаних із виробництвом реактивних двигунів.

Лутнік також розповів, що президент США Дональд Трамп готовий фіналізувати укладення низки торговельних угод протягом найближчих двох тижнів, оскільки 9 липня закінчується термін, коли почнуть діяти його так звані “дзеркальні тарифи”, призупинені у квітні.

“Ми зробимо топ-10 угод, віднесемо їх до правильної категорії, а потім ці інші країни приєднаються до них”, - сказав Лутнік, не уточнивши, які країни увійдуть до “першої хвилі торговельних угод”, хоча в четвер, 26 червня, Трамп припустив, що США наближаються до угоди з Індією.

Трамп заявив, що зрештою Вашингтон надішле країнам, угоди з якими не будуть підписані вчасно, листи, де будуть вказані умови торгівлі. Трамп також може продовжити відтермінування тарифів для деяких країн, щоб дати більше часу для переговорів.

“Якщо люди захочуть повернутися і продовжити переговори, вони мають на це право, але ставка тарифу буде встановлена, і ми підемо далі”, - сказав Лутнік.

Трамп оголосив про так звані взаємні тарифи, що сягають 50%, 2 квітня, але пізніше призупинив дію більшості з них на 90 днів для проведення торговельних переговорів.

Наразі не зрозуміло, наскільки всеосяжними будуть торговельні угоди. Переговори щодо таких угод зазвичай тривають роками, а не місяцями. Наприклад, торговельна угода США з Британією все ще залишає невирішеними низку ключових питань.

Тимчасова пауза у торговельній війні США та Китаю не скасувала глибинних суперечностей, які вже спричинили значні турбулентності у глобальній економіці. У статті “Торговельна війна Америки з Китаєм: можливі сценаріїАндрій Длігач пропонує чотири сценарії того, як розвиватиметься протистояння двох країн, що змінить світовий порядок.

Джерело матеріала
loader
loader