ЄС готовий прийняти 10% мито Трампа: Bloomberg назвав умову
ЄС готовий прийняти 10% мито Трампа: Bloomberg назвав умову

ЄС готовий прийняти 10% мито Трампа: Bloomberg назвав умову

Європейський Союз готовий погодитися на торговельну угоду зі США, яка включає 10% універсальне мито на більшість експорту блоку, але вимагає зниження ставок для ключових секторів.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані з ситуацією.

ЄС наполягає на нижчих тарифах для фармацевтики, алкоголю, напівпровідників та комерційної авіації. Також блок вимагає квот та винятків для ефективного зниження 25% мита США на автомобілі та автозапчастини, а також 50% мита на сталь та алюміній.

Європейська комісія розглядає таку домовленість як дещо вигіднішу для США, але все ж прийнятну для блоку, зазначають джерела видання.

У ЄС є час до 9 липня, щоб укласти торгівельну угоду з Дональдом Трампом, інакше мита на майже весь експорт блоку до США підскочать до 50%. Президент США запровадив мита проти майже всіх торгівельних партнерів, заявляючи про намір повернути виробництво в США та оплатити продовження податкових пільг.

"Ми повністю та глибоко залучені в переговори — узгоджене, взаємовигідне рішення залишається нашим бажаним результатом", - заявив представник Європейської комісії Bloomberg.

Переговорна команда ЄС перебуває у Вашингтоні, до неї в середу приєднається торгівельний комісар блоку Марош Шефчович.

У 2024 році ЄС експортував до США автомобілів та автозапчастин на 52,8 млрд євро, що є найбільшим експортним напрямком. Сталі та алюмінію блок постачав до США на 24 млрд євро.

Паралельно з переговорами ЄС готує контрзаходи. Блок затвердив мита на американські товари вартістю 21 млрд євро, які можуть бути швидко запроваджені у відповідь на мита США на метали. Додатково підготовлено список мит на 95 млрд євро американської продукції, включаючи літаки Boeing, американські автомобілі та бурбон.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader