/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F90e23974394eae551bbb6ebdfe25c46c.jpg)
"Повернення не має бути випробуванням": як держава допомагає ветеранам
Державна служба зайнятості працює за принципом індивідуального супроводу ветеранів і ветеранок — від першого контакту до повної самореалізації в цивільному житті.
Про це повідомила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк під час засідання круглого столу Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, присвяченого доступності державних сервісів для захисників та захисниць України та членів їхніх родин.
"Наразі ми на фінальному етапі розробки Концепції запровадження ветеранської політики в службі зайнятості. Документ містить два напрями: внутрішню корпоративну стратегію та зовнішню", — зазначила директорка служби.
Концепція включає не лише фундаментальні принципи поваги та шани до ветеранів, але й передбачає створення повноцінної інфраструктури для соціальної та економічної інтеграції ветеранської спільноти.
Служба зайнятості активно залучає представників ветеранської спільноти до роботи в системі, щоб забезпечити комфортне та результативне повернення колишніх військових на активний ринок праці.
Чотири напрями підтримки
Держслужба зайнятості розвиває чотири ключові складові для адаптації ветеранів:
Фінансова підтримка: Майже дві тисячі ветеранів отримали гранти на розвиток або започаткування власної справи. Планується створення понад трьох тисяч нових робочих місць.
Освіта та перекваліфікація: Понад тисячу ветеранів пройшли навчання за ваучером, п'ять тисяч — професійне навчання та перекваліфікацію.
Сприяння працевлаштуванню: Кожен четвертий ветеран уже знайшов роботу. Діють компенсаційні програми для роботодавців та програми з облаштування робочих місць для ветеранів з інвалідністю.
Інформаційна підтримка: Функціонує понад 400 структурних підрозділів служби зайнятості та 88 офісів "Зроблено в Україні", де надається весь спектр послуг від консультацій до післягрантового супроводу.
Окрему увагу під час круглого столу приділили родинам загиблих захисників, які також потребують комплексної державної підтримки та допомоги в адаптації до нових життєвих обставин.
"Повернення до цивільного життя має бути не випробуванням, а чітко спланованим і підтриманим процесом на всіх етапах. Сила захисту у службі людям", — підкреслила Юлія Жовтяк.

