Столична влада кладе плитку, поки кияни самостійно відновлюють будинок, зруйнований ракетою
Столична влада кладе плитку, поки кияни самостійно відновлюють будинок, зруйнований ракетою

Столична влада кладе плитку, поки кияни самостійно відновлюють будинок, зруйнований ракетою

У Дарницькому районі Києва мешканці багатоповерхового житлового будинку, що постраждав від російського обстрілу, намагаються самостійно відновити будівлю. Влада Києва допомоги їм не надає, але виділяє гроші на інші "потреби" містян. Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі український економіст Олексій Кущ.

Атака рф на Київ в ніч на 23 червня 2025, фото: ДСНС

"Нова "фемка" на одній з вулиць Дарницького району - це, звісно, добре, але зараз, коли в Києві десятки будинків пошкоджені, мер столиці міг би знайти більш важливі напрями використання коштів київського міського бюджету", - написав він.

За словами Куща, у перший день після "прильоту" безпілотника мешканці постраждалого будинку почали розбирати завали. Допомагали їм у цьому лише волонтери, які за власні кошти орендували кран і вивезли сміття.

"У перший же день біля будинку з’явилися верхолази, які зачистили пошкоджені елементи конструкцій і закрили кілька квартир блоками "ДСП". Я ще тоді подумав: "ого, як оперативно київська влада працює". Але це виявилися волонтери, які своїм коштом ще й орендували кран і вивезли сміття", - розповів економіст.

Згодом постраждалі кияни оголосили збір коштів на ремонтні роботи. Люди почали самостійно відновлювати своє житло, так і не дочекавшись допомоги від міської влади.

"У будинку з’явилося оголошення про збір 1000 грн з квартири на ремонт дверей і вікон на сходовій клітці, винесеній вибухом. Мешканці будинку самостійно почали відновлювати вікна і робити ремонти у квартирах. Але потрібно ще відновити пошкоджений моноліт і утеплення фасаду. Ніхто поки з боку київської міської влади участі у відновленні будинку не взяв", - наголосив він.

Як зазначив Кущ, у керівництва столиці в цей час є "більш важливі" справи. Так, неподалік від місця зруйнованого будинку комунальники почали здійснювати заміну бетонних відбійників. На думку економіста, ці споруди могли б прослужити ще десяток років, але місцева влада вирішила, що їх пора "оновити".

"Кладе плитку", коли в місті є зруйновані будинки. Подібне спостерігається буквально поряд із місцем прильоту: на Драгоманова вирішили... замінити бетонні відбійники, які ще простояли б 10 років точно", - зазначив він.

Комунальники, скріншот

Також Кущ підкреслив, що в місті існує серйозна проблема - попри четвертий рік війни, у Києві немає аварійної служби з відновлення будинків. За його словами, столиця має найбільший бюджет серед усіх міст, однак гроші на допомогу людям звідти не виділяються.

"На четвертому році війни в Києві немає оперативної комунальної служби з відновлення будинків після авіаційних ударів. Яка мала б запас матеріалів (скло, плівка, деревина), власну техніку (крани тощо) і могла б оперативно проводити терміновий ремонт будинків (особливо актуально це буде взимку). Фактично, міська влада обмежується лише гасінням пожежі на місці прильоту і потім залишає мешканців напризволяще", - стверджує Кущ.

Так, економіст нагадав, що мешканці Києва сплачують податки до міського бюджету, з якого влада не вважає за потрібне виділяти гроші на екстрену допомогу. Також він зазначив, що у столиці досі немає чіткої ієрархії напрямів бюджетних витрат, а також публічного їх обговорення.

  • Також повідомлялося, що 110 квартир за два роки: сім'я ексдепутата Комарницького могла заробити сотні мільйонів на київській нерухомості.
  • Ще Знай.ua писав, що дружина мера Києва Віктора Домагальського оформляє оренду комунальних ділянок за "туалетною схемою".
Джерело матеріала
loader
loader