Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО
Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО

Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО

Рютте назвав причини, чому США не вигідно виходити із НАТО

Водночас він погодився із позицією Вашингтона про необхідність наростити виробництво.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте заявив, що є щонайменше три моменти, через які США не можуть вийти з НАТО чи зупинити активну діяльність в організації, і всі вони пов’язані з безпекою країни.

«Якщо ви хочете захистити США, ви повинні переконатися в безпеці трьох речей. Вам потрібна безпечна Арктика, тому що вона відкрита, і китайці та росіяни плавають через неї. Вам потрібна безпечна Атлантика, тому що це ваше море; це критично важливо. І вам потрібна безпечна Європа, тому що Росія тут, і Росія перебудовується неймовірними темпами — не для того, щоб напасти на Норвегію, а щоб зрештою напасти на США. Якщо Арктика, якщо Атлантичний океан, якщо Європа не безпечні, у США буде велика проблема», - заявив Рютте в інтерв’ю New York Times.

На його думку, президент США Дональд Трамп, попри всі свої заяви, усвідомлює всі ці аспекти, а також необхідність подбати про безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні. Водночас генсек погодився, що тривалий час Європа недостатньо вкладалась у спільну оборону.

Рютте зазначив, що Росія здатна виробляти втричі більше боєприпасів за три місяці, ніж усе НАТО за рік, тому НАТО не зможе захистити себе, якщо виділятиме на оборону 2% від ВВП, як раніше.

«Нам потрібно розвивати оборонно-промислову базу. Нам потрібно витрачати гроші на кібербезпеку, на гібридну оборону. Нам потрібно підготувати наші суспільства загалом до того, що виходить за межі військової діяльності. Це додаткові 1,5%, які ведуть до 5% на оборону. Так, це величезні витрати. Але якщо ми цього не зробимо, нам доведеться вивчити російську мову», — заявив він.

Нагадаємо, під час саміту НАТО у Гаазі країни-члени Альянсу погодилися збільшити витрати на оборону до 5% ВВП. Раніше Трамп неодноразово критикував європейських союзників за недостатні видатки.

Детальніше про результати гаазького саміту для України читайте у статті Володимира Кравченка "Трампізація НАТО: що отримала Україна та що побачив Путін" на ZN.UA. 

Джерело матеріала
loader
loader