В Україні розглядають можливість часткового переходу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на дистанційний формат обслуговування людей через загрозу російських ракетних і дронових ударів.
Про це повідомив речник Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев в етері програми "Говорить Великий Львів".
За його словами, зміна формату роботи ТЦК і СП передбачена насамперед задля безпеки як працівників, так і відвідувачів, серед яких — ветерани, пенсіонери, члени родин військовослужбовців та охочі підписати контракт на службу.
"Під час повітряних тривог або загроз ракетних ударів установи не працюють, а персонал і відвідувачі переходять до укриттів. Через останні удари доведеться частково змінити формат роботи — йдеться про розосередження персоналу та надання окремих послуг дистанційно", — пояснив речник.
Він зазначив, що Міністерство оборони вже працює над цифровізацією системи, зокрема через впровадження додаткового функціоналу в застосунку "Резерв+", що має полегшити доступ громадян до послуг ТЦК і СП без фізичного відвідування установ.
На запитання про строки впровадження нової моделі, Саранцев відповів, що процес потребує часу через складність структури: ТЦК і СП відповідають не лише за мобілізаційні заходи, а й за ведення військового обліку, участь в оборонному плануванні регіонів та обслуговування різних категорій населення
"Робота з базами даних та забезпечення комп’ютерної безпеки — складне завдання. Але ми вже працюємо над цифровими рішеннями, які допоможуть мінімізувати потребу в особистих візитах до ТЦК і СП хоча б з більшості питань", — додав представник Сухопутних військ.