/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F6e6c2529298fba66056f7a705064094c.jpg)
УПЦ пов'язана з російської православною церквою: дослідники знайшли чотири ознаки
Виявлено чотири ознаки того, що українська православна церква (УПЦ) є афілійованою (пов'язаною) з російською православною церквою (РПЦ). Про це свідчать дані дослідження Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.
По-перше, обсяг прав "незалежності і самостійності в управлінні", який РПЦ надала УПЦ не означає повної незалежності, яка надається автокефальним церквам. Щобільше, як свідчить розвиток взаємовідносин між двома церквами, РПЦ може самовільно зменшувати цей обсяг прав.
По-друге, Статут про управління УПЦ встановлює входження Київської митрополії УПЦ до Вселенського православ’я "через Російську Православну Церкву".
"Дослідницькою групою не виявлено документів, які б свідчили про вихід УПЦ зі складу РПЦ. Таким чином, КМ УПЦ... входить до структури РПЦ, діяльність якої в Україні заборонена", – зазначено в дослідженні.
По-третє, у рішеннях Архієрейського Собору, Священного Синоду та статуті РПЦ наявні положення щодо права прийняття рішень з канонічних і організаційних питань УПЦ.
Четверта ознака – це рішення Архієрейського Собору РПЦ, яким передбачено обов’язкове входження керівників КМ УПЦ до статутних органів управління російської православної церкви.
У дослідженні підкреслено, що наведені відомості безпосередньо свідчать про те, що релігійна організація КМ УПЦ є афілійованою з РПЦ.
- 23 червня голова СБУ Малюк повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення розпочато 174 кримінальні провадження стосовно священників УПЦ МП. Повідомлено про підозру 122 клірикам, а в 31 випадку винесено обвинувальний вирок.
- 2 липня стало відомо, що за матеріалами СБУ припинено громадянство УкраїниОреста Березовського, митрополита УПЦ МП Онуфрія.
- 3 липня повідомлялося, що УПЦ московського патріархату оскаржила у суді постанову Кабміну про перевірку на зв'язок із Росією. Документ нібито суперечить Конституції, законодавчим нормам та практиці Європейського суду з прав людини.
