УПЦ пов'язана з російської православною церквою: дослідники знайшли чотири ознаки
УПЦ пов'язана з російської православною церквою: дослідники знайшли чотири ознаки

УПЦ пов'язана з російської православною церквою: дослідники знайшли чотири ознаки

Глава УПЦ МП Онуфрій (скриншот відео)

Виявлено чотири ознаки того, що українська православна церква (УПЦ) є афілійованою (пов'язаною) з російською православною церквою (РПЦ). Про це свідчать дані дослідження Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

По-перше, обсяг прав "незалежності і самостійності в управлінні", який РПЦ надала УПЦ не означає повної незалежності, яка надається автокефальним церквам. Щобільше, як свідчить розвиток взаємовідносин між двома церквами, РПЦ може самовільно зменшувати цей обсяг прав.

Читайте також
"Їх ніхто не привітав". Як на українців полюють китайська церква та російські ІПСО

По-друге, Статут про управління УПЦ встановлює входження Київської митрополії УПЦ до Вселенського православ’я "через Російську Православну Церкву".

"Дослідницькою групою не виявлено документів, які б свідчили про вихід УПЦ зі складу РПЦ. Таким чином, КМ УПЦ... входить до структури РПЦ, діяльність якої в Україні заборонена", – зазначено в дослідженні.

По-третє, у рішеннях Архієрейського Собору, Священного Синоду та статуті РПЦ наявні положення щодо права прийняття рішень з канонічних і організаційних питань УПЦ.

Четверта ознака – це рішення Архієрейського Собору РПЦ, яким передбачено обов’язкове входження керівників КМ УПЦ до статутних органів управління російської православної церкви.

У дослідженні підкреслено, що наведені відомості безпосередньо свідчать про те, що релігійна організація КМ УПЦ є афілійованою з РПЦ.

  • 23 червня голова СБУ Малюк повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення розпочато 174 кримінальні провадження стосовно священників УПЦ МП. Повідомлено про підозру 122 клірикам, а в 31 випадку винесено обвинувальний вирок.
  • 2 липня стало відомо, що за матеріалами СБУ припинено громадянство УкраїниОреста Березовського, митрополита УПЦ МП Онуфрія.
  • 3 липня повідомлялося, що УПЦ московського патріархату оскаржила у суді постанову Кабміну про перевірку на зв'язок із Росією. Документ нібито суперечить Конституції, законодавчим нормам та практиці Європейського суду з прав людини.
Джерело матеріала
loader