В The Times спрогнозували, коли завершиться війна в Україні
В The Times спрогнозували, коли завершиться війна в Україні

В The Times спрогнозували, коли завершиться війна в Україні

В The Times спрогнозували, коли завершиться війна в Україні

Європа повинна забезпечувати Україну зброєю до того часу.

Навіть президент США Дональд Трамп визнає, що українці зазнають важких втрат. Невдовзі після розмови з Трампом Владімір Путін наказав завдати семигодинного обстрілу по Києву. Ракетні заводи в Росії отримали завдання виробляти достатньо ракет і дронів для ще більш нищівних атак, аби зрівняти з землею міста далеко за лінією фронту. Мета — зламати бойовий дух нації та дати українцям зрозуміти, що без західних систем ППО вони беззахисні.

Поки Дональд Трамп не усвідомив, що його використовує Кремль, він, здавалося, грав у власну подвійну гру: обіцяв надати Україні системи ППО, але фактично зупиняв їх постачання. Білий дім пояснював це турботою про боєздатність армії США та виснаженням запасів.

Однак насправді Конгрес фінансує оновлення арсеналів, замінюючи відправлене в Україну на нові боєприпаси для американської армії. Допомога обороні України була подана як спосіб модернізувати збройні сили США та підтримати їхній оборонно-промисловий комплекс у постійному русі, зазначає Роджер Бойс, іноземний кореспондент в The Telegraph.

Водночас, на думку кореспондента, Трамп, як і Путін, продовжує робити ставку на втому українців — виснажливий шлях до капітуляції Києва, яку згодом можна буде подати як мирну угоду для здобуття Нобелівської премії.

"Однак я ставлю на те, що умови війни зміняться під впливом швидкого прогресу в військових технологіях, раптових атак на основі розвідданих та переходом підтримки України з США на європейську "коаліцію охочих". Ці фактори наводять мене на думку, що війна може тривати цього та наступного літа і завершитися лише в 2027 році", — зазначив Бойс.

Майже всі нові європейські зобов’язання щодо збільшення витрат на оборону та створення ефективніших армій почнуть реалізовуватися не раніше 2027 року. Вирішення проблем розрізнених оборонних галузей, низьких темпів виробництва, обмеженої конкуренції та національної упередженості потребуватиме часу. Європа постачає Україні 12 різних моделей основних бойових танків, тоді як Америка — лише одну. 

"Отже, якщо, як часто заявляють Білий дім і Пентагон, увага США в обороні у 2027 році переміститься до Азії через можливу блокаду Тайваню Китаєм, європейські союзники Америки повинні бути готові взяти на себе більшу відповідальність за підтримку України — і готуватися до цього вже зараз", — додає кореспондент.

На думку Бойса, європейські союзники Трампа мають створити до 2027 року альтернативну систему підтримки України, щоб уникнути ситуації, коли Трамп виявиться ненадійним захисником. Слід допомагати розвивати (і вчитися на прикладі) швидко зростаючу українську оборонну промисловість.

Місія з виживання України потребує нашої підтримки ще принаймні 18 місяців — саме стільки часу потрібно, щоб забезпечити технічну перевагу України над чисельними наступами Росії.

"До 2027 року Путіна можна загнати у ще більш тісний кут, перевівши значну частину російських активів, заморожених за кордоном, на потреби України у сфері безпеки та фінансів. Це потребує часу, але якщо це станеться до 2027 року, Путін опиниться в безвихідній ситуації: переможений на полі бою, із зруйнованою економікою та світом, який втомився від його військових авантюр", — підсумував Бойс.

США презентували план завершення війни Росії проти України. Які умови висунув Вашингтон? — Читайте у статті Тетяни Силіної "Як Америка бачить завершення війни Росії проти України. Вперше публікуємо всі "22 пункти Келлога"".

Джерело матеріала
loader
loader