/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F637f8c46e39df43a85f511b4d80b66a7.jpg)
Комітет Сенату США схвалив $500 мільйонів допомоги Україні в рамках оборонного бюджету: що це означає
Комітет Сенату США з питань збройних сил схвалив виділення $500 мільйонів на безпекову допомогу Україні в рамках проекту Закону про національну оборону на 2026 фінансовий рік.
Про це повідомляє Reuters.
Голосування відбулося 9 липня 2025 року з результатом 26:1. Законопроект передбачає продовження Ініціативи безпекової допомоги Україні до 2028 року з підвищенням авторизованого фінансування до $500 мільйонів порівняно з $300 мільйонами у 2025 році.
Ініціатива має на меті зміцнення оборонних можливостей України в її боротьбі проти російських сил, які вторглися у 2022 році. Законопроект також забороняє списання флоту штурмовиків A-10, які президент Дональд Трамп пропонував зняти з озброєння у червневому бюджетному запиті.
Проект закону підтримує загальне фінансування національної оборони в розмірі $925 мільярдів, з яких $878,7 мільярда виділяється Міністерству оборони та $35,2 мільярда Міністерству енергетики. Документ також дозволяє до $6 мільярдів загальних трансферних повноважень для непередбачених потреб вищого пріоритету.
Окрім України, законопроект розглядає різні глобальні виклики безпеки, включаючи загрози з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї. Документ наголошує на необхідності технологічного прогресу в галузях штучного інтелекту, безпілотних технологій та гіперзвукової зброї для підтримання військової переваги США.
Проект закону пройде законодавчий процес у наступні місяці. Палата представників у своїй версії залишила підтримку України на рівні $300 мільйонів.
Додатковий контекст:
Рішення комітету має символічне значення, оскільки демонструє зростання підтримки України в Сенаті, особливо на тлі попередніх загроз міністра оборони Піта Хегсета урізати навіть базові $300 мільйонів. Базова щорічна допомога Україні в розмірі $300 мільйонів закладається ще з часів перших поставок "Джавелинів" за першої каденції Трампа.
Якщо законопроект буде прийнятий Конгресом і підписаний президентом, він також забороняє США скорочувати військову присутність у Європі, зобов'язує Пентагон розробити план технічного обслуговування поставленої Україні військової техніки та продовжувати надавати розвідувальні дані, включаючи супутникові.

