Німецьку коаліцію сколихнула суперечка щодо призначення судді Конституційного суду
Німецьку коаліцію сколихнула суперечка щодо призначення судді Конституційного суду

Німецьку коаліцію сколихнула суперечка щодо призначення судді Конституційного суду

Між партіями німецької урядової коаліції – Християнсько-демократичним союзом і соціал-демократами – спалахнула суперечка через призначення судді Конституційного суду Німеччини.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.

Соціал-демократична партія номінувала на посаду судді Конституційного суду професорку Потсдамського університету Фрауке Брозіус-Герсдорф, але ХДС відмовився підтримувати її кандидатуру.

Офіційно консерватори пояснюють своє рішення закидами в плагіаті в докторській дисертації Брозіус-Герсдорф 1997 року, які зʼявились нещодавно.

"Необхідною передумовою для врегулювання ситуації є те, що кандидати на цю посаду (судді Конституційного суду.

– Ред.) не викликають жодних професійних сумнівів.

На нашу думку, це вже не є повністю так", – заявив у п'ятницю Стеффен Білгер, член керівництва ХДС у Бундестазі.

Але у СДПН вважають звинувачення в плагіаті безпідставними, а справжньою причиною опозиції консерваторів є її відносно ліберальна позиція щодо абортів: Брозіус-Герсдорф раніше розробила правову основу для декриміналізації абортів у Німеччині.

Шість депутатів ХДС не умовах анонімності підтвердили Politico, що у фракції є два-три десятки політиків, які планувати проголосувати проти кандидатури Брозіус-Герсдорф, і керівництво фракції не змогло переконати їх змінити думку.

У результаті парламентське голосування щодо призначення Брозіус-Герсдорф, заплановане на п'ятницю, було відкладене, викликавши обурення в Соціал-демократичній партії.

"Ми є свідками того, як висококваліфікована кандидатка з бездоганною кар'єрою та широким професійним визнанням стає жертвою безпідставної наклепницької кампанії", – заявив депутат СДПН Дірк Візе.

Як зазначає Politico, цей інцидент оприявнив розкол усередині урядової коаліції Німеччини та її відносну нестабільність з огляду на незначну парламентську більшість.

Паралельно між керівними партіями Німеччини спалахнули суперечки щодо того, як саме реформувати механізм обмеження державних запозичень – ще до того, як почалася фактична робота з цього питання.

Тим часом популярність канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, яка зросла минулого місяця на тлі ефективної зовнішньої політики, знову почала падати.

Джерело матеріала
loader