/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Ffe1ceb47931ed012502c913b7ee7726d.jpg)
Німецьку коаліцію сколихнула суперечка щодо призначення судді Конституційного суду
Між партіями німецької урядової коаліції – Християнсько-демократичним союзом і соціал-демократами – спалахнула суперечка через призначення судді Конституційного суду Німеччини.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.
Соціал-демократична партія номінувала на посаду судді Конституційного суду професорку Потсдамського університету Фрауке Брозіус-Герсдорф, але ХДС відмовився підтримувати її кандидатуру.
Офіційно консерватори пояснюють своє рішення закидами в плагіаті в докторській дисертації Брозіус-Герсдорф 1997 року, які зʼявились нещодавно.
"Необхідною передумовою для врегулювання ситуації є те, що кандидати на цю посаду (судді Конституційного суду.
– Ред.) не викликають жодних професійних сумнівів.
На нашу думку, це вже не є повністю так", – заявив у п'ятницю Стеффен Білгер, член керівництва ХДС у Бундестазі.
Але у СДПН вважають звинувачення в плагіаті безпідставними, а справжньою причиною опозиції консерваторів є її відносно ліберальна позиція щодо абортів: Брозіус-Герсдорф раніше розробила правову основу для декриміналізації абортів у Німеччині.
Шість депутатів ХДС не умовах анонімності підтвердили Politico, що у фракції є два-три десятки політиків, які планувати проголосувати проти кандидатури Брозіус-Герсдорф, і керівництво фракції не змогло переконати їх змінити думку.
У результаті парламентське голосування щодо призначення Брозіус-Герсдорф, заплановане на п'ятницю, було відкладене, викликавши обурення в Соціал-демократичній партії.
"Ми є свідками того, як висококваліфікована кандидатка з бездоганною кар'єрою та широким професійним визнанням стає жертвою безпідставної наклепницької кампанії", – заявив депутат СДПН Дірк Візе.
Як зазначає Politico, цей інцидент оприявнив розкол усередині урядової коаліції Німеччини та її відносну нестабільність з огляду на незначну парламентську більшість.
Паралельно між керівними партіями Німеччини спалахнули суперечки щодо того, як саме реформувати механізм обмеження державних запозичень – ще до того, як почалася фактична робота з цього питання.
Тим часом популярність канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, яка зросла минулого місяця на тлі ефективної зовнішньої політики, знову почала падати.
