Куди подіти воду, якою мили покійника: священник відповів
Куди подіти воду, якою мили покійника: священник відповів

Куди подіти воду, якою мили покійника: священник відповів

Здавна люди вірили, що таку воду погані люди можуть використовувати, щоб зробити комусь якесь зло.

Ви дізнаєтеся:

Здавна в народі вірили, що вода, якою мили покійника, може використовуватися злими людьми, щоб прикликати хвороби і біду до інших людей. Тому навколо такої води тривалий час існує багато забобонів, зокрема щодо того, куди варто і куди не варто її виливати.

У народі існує повір'я, що така вода може принести нещастя чи хвороби, і тому важливо дотримуватися обережності під час її утилізації.

Священник Православної церкви України Олексій Філюк пояснив, куди подіти воду, якою мили покійника і чи справді вона може бути небезпечною.

"Якщо то місто, то де вода дівається? Йде в каналізацію. Якщо то село, помили там бабцю чи діда, то не нести до сусідів, на шкоду робити, а десь на подвір'ї ту воду прикопати, де ніхто не ходить. І все. Не треба робити, як сказати, якогось магізму над тим. Не лити ось так під ноги, не люди йдуть. То не гарно", – сказав священник.

Він наголосив, що ця вода не є такою небезпечною, як про це говориться у забобонах, але її не варто виливати туди, де ходять люди, так само як ми туди не вилили б помиї – бо це не етично.

"Там де ходять люди – то негарно. Але води з-під покійника не треба боятися. Прикопали собі в садочку і все, вода собі пішла в землю. То що такого? А то люди бояться – "мені води з-під мерця налили", "мені землі насипали". Ви в Бога вірте, і Бог захистить вас. Вірте у Бога, а не у воду", – пояснив отець Олексій Філюк.

Дивіться відео про те, куди подіти воду, якою мили покійника:

Раніше священник сказав, чи можна виносити сміття після заходу сонця. Давня прикмета каже, що після заходу сонця не можна виносити сміття, щоб не накликати біду на себе і свою сім’ю. Священник сказав, чи справді це так.

Також раніше священник здивував відповіддю, чи можна брати дрова з кладовища. У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.

Вас також може зацікавити:

Про персону: Олексій Філюк

Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.

Джерело матеріала
loader
loader