Євросоюз не хоче торговельної війни зі Штатами - глава МЗС Данії
Євросоюз не хоче торговельної війни зі Штатами - глава МЗС Данії

Євросоюз не хоче торговельної війни зі Штатами - глава МЗС Данії

Євросоюз не має бажання вступати у торговельну війну зі США, проте у випадку неможливості досягти домовленостей у ході переговорів ЄС має широкий вибір контрзаходів, націлених на збереження балансу.

Про це заявив Ларс Локке Расмуссен, міністр закордонних справ Данії, яка зараз головує в Раді ЄС, у понеділок на пресконференції в перший день засідання міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми не хочемо торгівельноївійни із США, ми хочемо її уникнути», - зазначив Расмуссен, коментуючи ситуацію навколо торгівельної суперечки між ЄС та США, в той час, як адміністрація президента США Дональда Трампа прагне запровадити мита на товари з ЄС.

«Я не вірю в ідею ескалації з метою деескалації. Я вірю в наш непохитний підхід, і міністри сьогодні мали єдину позицію, що ми повинні бути готові реагувати, якщо це буде потрібно, і саме тому ми розпочали підготовчу роботу до цього», - наголосив міністр.

Говорячи про зусилля комісара ЄС з питань торгівлі Мароша Шефчовича на переговорах з американською стороною, міністр заявив, що складалося чітке враження, що ЄС дуже близький до досягнення принципової угоди зі США, але це стало неможливим через лист, надісланий Дональдом Трампом, в якому він погрожує запровадити 30-відсоткові тарифи на товари з ЄС.

«Наше головне бачення, як і раніше, полягає в тому, що ми повинні досягти угоди, але якщо це не вдасться, у нас не буде інших варіантів. І ми чудово знаємо, що маємо великий набір інструментів», - підкреслив данський міністр.

«Якщо ви хочете миру, ви повинні бути готові до війни», - наголосив міністр, додавши, що ЄС в той же час хоче використати всі можливості для пошуку рішення шляхом переговорів.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Європейська комісія сприйняла із жалемі розчаруванням останні погрози президента США Дональда Трампа запровадити 30-відсоткові тарифи на товари з ЄС, особливо зважаючи на тривалі переговори з рішенням торговельних посилок, в яких Європа проявляє «велике терпіння».

Фото: Kristoffer Jonsson/Udenrigsministeriet 

Теги за темою
США Євросоюз Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader