/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb900b403e69f23dd98e25bc03a83adb4.jpg)
Коригувальників російських ударів по Харкову й Миколаєву засудили на 15 років
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Служба безпеки України.
Один із засуджених – 46-річний різноробочий із Харкова, який наводив ворожі керовані авіаційні бомби на прифронтове місто. Для цього фігурант об’їжджав місцевість велосипедом та фіксував оборонні лінії Збройних сил України.
Зібрані дані він передавав у вигляді позначок на гугл-картах своєму знайомому, який у 2014 році виїхав на тимчасово окуповану частину Донецької області та пішов на співпрацю з російським ГРУ.
Правоохоронці затримали агента наприкінці 2024 року. Під час обшуків у нього вилучено телефон із доказами роботи на ворога.
Ще один зловмисник – 47-річний безробітний з Вознесенського району Миколаївської області, який також готував координати для повітряних атак загарбників по Силах оборони.
Серед пріоритетних цілей ворога були оперативні аеродроми та комплекси протиповітряної оборони. Намагаючись виявити військові об’єкти, коригувальник облаштував прихований відеореєстратор у своєму авто, на якому їздив регіоном.
Як з’ясувало розслідування, він координував свої дії з куратором через чат-бот зрадника Сергія Лебедєва (відомого під псевдонімом “Лохматий”, який переховується у Донецьку та виступає зв’язковим російського ГРУ).
Служба безпеки затримала російського агента навесні 2024 року за місцем його проживання.
Суд визнав агентів винними за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ).
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України затримала дитячого аніматора, який на замовлення ФСБ готував підриви ключових електропідстанцій Харкова.
Фото: Freepik
