Нацполіція знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України — координатора злочинних структур
Нацполіція знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України — координатора злочинних структур

Нацполіція знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України — координатора злочинних структур

Нацполіція знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України — координатора злочинних структур

Особа на прізвисько «Наум» вважається ключовою фігурою у побудові злочинної вертикалі на території Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.

Нацполіція затримала координатора злочинних структур, який контролював колонії та вимагав мільйони в інтересах країни-агресора на півдні України.

Про це повідомляє 17 липня пресслужба Національної поліції на офіційному сайті.

Особа на прізвисько «Наум» вважається ключовою фігурою у побудові злочинної вертикалі на території Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Його вплив поширювався як на кримінальне середовище регіонів, так і на місця позбавлення волі.  Там він через підконтрольних осіб призначав «смотрящих», контролював «чорну касу», координував обіг наркотиків і організовував тиск на ув’язнених та їхніх рідних.

Фігурант мав офіційне визнання серед російських «ворів у законі» — зокрема, таких як «Шакро Молодой», «Коба Руставський», «Гелані Сєдой» та інші. Під їхнім кураторством Наум звітував про свою діяльність і передавав частину кримінальних доходів у грошовий фонд, що використовувався для утримання злочинної структури та посилення її впливу. Саме через ці зв’язки він отримав статус «положенця», тобто виключне право впливати на кримінальні процеси у виправних установах півдня України.

Слідчі Головного слідчого управління Національної поліції спільно з оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань. викрили та задокументували протиправну діяльність фігуранта. У межах досудового розслідування поліцейські провели 50 санкціонованих обшуків у чотирьох регіонах України. За результатами спецоперації «смотрящого» було затримано.

У рамках розслідування виявлено і задокументовано численні епізоди злочинного впливу. Один із них стосується спроби рейдерського захоплення агропідприємства. Бізнесмену, який відмовився діяти за вказівками Наума висунули вимогу — 550 тисяч доларів або добровільна передача майнового комплексу в Одеській області та 60 вантажівок. У разі відмови — підприємцю гарантували «проблеми».

Окремо поліцейські зафіксували масштабні зловживання у СІЗО та колоніях. Зокрема, зафіксовано випадок систематичного вимагання грошей у затриманого, який не визнав злодійських «правил». Його залякували, погрожували фізичним насильством та ізоляцією. Через тиск і шантаж потерпілий змушений був переказувати кошти — загалом понад 86 тисяч гривень. Гроші надсилала його мати на рахунки, оформлені на підставних осіб, або ж поповнювала телефони «смотрящих».

Вимагання в особливо великих обсягах, поширення злочинного впливу — такі підстави для підозри затриманому. "Наума" взято під варту.

Додатково повідомлено про підозру ще двом особам — колишньому та чинному так званим «смотрящим» за Миколаївським слідчим ізолятором. 

Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді до п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нацполіція знешкодила діяльність «смотрящого» за півднем України — координатора злочинних структур - Фото 1

Нагадаємо, раніше Одеська обласна прокуратурависунула підозру «злодію в законі» Лавасогли Батумському та ще 6 підконтрольним йому кримінальним авторитетам. Їм інкримінують ч. 5 ст. 255 Кримінального кодексу, а саме створення та участь у злочинній організації. 

За даними слідства, вищезгаданий «злодій в законі» з метою встановлення глобального контрою над злочинною діяльністю на території Одеси та області, призначив своїх представників – «положенців» та «смотрящих», тобто осіб, які на певній території діють від імені та під протекторатом «вора в законі». 

Група бандитів заробляли на життя , впроваджуючи на Одещині незаконний гральний бізнес, угони автотранспорту, вимагання, крадіжки, пограбування тощо.

Джерело матеріала
loader
loader