/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F2da4b465c6a71d3c2c90e1f82463b172.jpg)
"Так само, як і їсти": священник відповів, чи можна сповідатися онлайн
Ви дізнаєтеся:
У епоху, коли технології розвиваються дуже швидко, а мобільні телефони, комп’ютери і ноутбуки уже стали постійними супутниками життя більшості людей, робота, спілкування і вирішування різних справ в онлайн-режимі уже нікого не дивує.
Але існують такі сфери життя, де використання подібних технологій досі викликає багато сумнівів і суперечок. Наприклад, багато хто міг задумуватися, а чи можна посповідатися онлайн, замість того, щоб іти для цього в церкву.
Відповідь на це питання дав священник Православної церкви України Олексій Філюк. Коли священнику поставили запитання, чи може людина посповідатися онлайн, він відповів прямо й однозначно.
"А наїстися онлайн ви можете чи ні? Ні. То я думаю, що і сповідь онлайн – теж ні. Церква не практикує сповіді онлайн. Зателефонувати, порадитися, поспілкуватися, пожалітися на життя священнику – це можна. Але сповідь онлайн, так само як і причастя – це не реально", – наголосив священник.
Він зазначив, що повинна бути таємниця сповіді, а коли люди спілкуються з допомогою ґаджетів, то гарантувати повну конфіденційність не вийде.
"Має бути таємниця сповіді. А ті телефони… От говорите ви сьогодні про колготки, завтра вам колготки будуть в рекламі. Говорите ви сьогодні про телефони, завтра телефони будуть в рекламі. Не можна через інтернет сповідатися. Говорити, молитися, каятися перед Богом – таке зараз можна. Але сповідь онлайн – таке в нас не практикується. У мене таке не практикується", – сказав отець Олексій Філюк.
Водночас він додав, що можна онлайн надавати підтримку нашим воїнам, підтримку усім людям, які опинилися у важких життєвих обставинах, але про сповідь не йдеться.
Дивіться відео про те, чи можна сповідатися онлайн:
Раніше священник сказав, чи можна виносити сміття після заходу сонця. Давня прикмета каже, що після заходу сонця не можна виносити сміття, щоб не накликати біду на себе і свою сім’ю. Священник сказав, чи справді це так.
Також раніше священник здивував відповіддю, чи можна брати дрова з кладовища. У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.
Вас також може зацікавити:
Про персону: Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.

