/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F587cb7c878edf9232291a4cc0d904bca.png)
Не поспішайте відстібати гроші: адвокат пояснила, що робити зі штрафами від ТЦК
У разі, якщо призовник проігнорує повістку до ТЦК та СП, його можуть оголосити в розшук і накласти штраф. Проте в окремих випадках таке рішення можна оскаржити. Про це повідомила юристка Марія Ганіна в коментарі "РБК-Україна".
Як пояснила спеціалістка, українцям, які перебувають на військовому обліку, заборонено не з’являтися за повісткою без поважних причин - навіть якщо у них є відстрочка чи бронь. За словами адвокатки, до ТЦК та СП слід з’являтися в будь-якому випадку.
"Навіть якщо людина вже раніше проходила уточнення даних, але знову отримала повістку на уточнення - потрібно прийти ще раз. Не зобов’язані з’являтися лише ті, хто повністю виключений з військового обліку. Не зняті з обліку, а саме виключені. Якщо їм усе ж надіслали повістку - це підлягає оскарженню", - пояснила Ганіна.
Юристка уточнила, що штраф за неявку за повісткою можна оскаржити, якщо були порушені встановлені процедурні норми. Наприклад, якщо повістка надійшла на відділення пошти вже після вказаної в ній дати явки до ТЦК та СП, або ж було допущено інші процесуальні порушення.
"Притягнення до відповідальності - це процес із чіткими правилами. Постанову про штраф має виносити начальник ТЦК та СП під час спеціального засідання. Оскаржити штраф можна, якщо, наприклад, вас не запросили на це засідання. Або якщо вас належним чином не повідомили про розгляд справи, й ви не мали змоги себе захистити", - зазначила Ганіна.
За її словами, оскаржити штраф можна або в судовому порядку, або через вищий за рівнем орган ТЦК, де людина перебуває на обліку.
"Якщо ви перебуваєте на обліку в районному ТЦК Києва - слід звертатися до Київського міського ТЦК. Якщо йдеться про Бориспіль, Бровари, Бучу чи інші міста області - тоді потрібно звертатися до Київського обласного ТЦК. Або - до суду", - підкреслила вона.
Також Ганіна радить у разі виявлення порушень одразу звертатися до суду. За її словами, строк для оскарження становить 10 днів із моменту винесення постанови або з моменту, коли особа дізналася про її існування.
- Раніше ми розповідали, що зняті з військового обліку знову з'являються у списках ТЦК: що відбувається.
- Також ухилення від мобілізації: коли все може завершитись не лише штрафом.

