/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe0a4028f0fe5fec8c8170c7d5d5edba6.jpg)
Що станеться, якщо не вмикати режим польоту у літаку: пілот відповів
Режим польоту / © Unsplash
Політ літакомвважається одним із найбезпечніших способів пересування. Водночас деякі правила, які здаються пасажирам формальністю, мають реальне обґрунтування. Одне з таких — вимога перевести телефон у режим польоту. Пілот під нікнеймом PerchPoint розповів, чому це не просто рекомендація, а елемент захисту польоту.
Про це пише Express.
За словами авіафахівця, якщо пасажир забуде активувати авіарежим, це не призведе до катастрофи. Проте це може створити перешкоди в навушниках пілотів — особливо під час зльоту та посадки, коли зв’язок із диспетчером критично важливий. У навушниках лунає звук, схожий на дзижчання комара, що заважає нормально чути команди.
«Це дратує, коли ти намагаєшся записати інструкції, а у вухах — неначе оса», — пояснив пілот.
Окремо зазначається, що ще під час раннього впровадження смартфонів фахівці помітили: пристрої, які не перебувають у режимі польоту, можуть перевантажувати наземні мережі, адже намагаються підключитися до кількох веж одночасно.
У Travel and Leisure наголошують: хоч прямих доказів впливу телефонів на техніку немає, пілоти фіксують фонові шуми та перешкоди у важливі моменти польоту.
Бортовий екіпаж і пілоти теж користуються ґаджетами, однак ці пристрої ретельно протестовані на безпечність для авіатехніки. А от смартфони пасажирів — ні.
Експерти радять: навіть якщо ви сумніваєтесь у необхідності авіарежиму, краще не ризикувати й не створювати зайвих перешкод тим, хто відповідає за вашу безпеку.
