Соратниця Тимошенко пояснила, чому не голосувала за закон щодо НАБУ та САП
Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк (позафракційна, ВО «Батьківщина»), заявила, що не голосувала за скандальний закон №12414. Вона наголосила, що це «не героїзм, лише мої принципи і позиція» та ухвалення цього закону є ударом по демократичних цінностях, суб'єктності інституцій та європейському вибору України. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Олену Кондратюк.
За її словами, вона була однією з тих, хто попереджав колег з монобільшості про неприпустимість ухвалення такого рішення «ні по формі, ні по суті». Вона прогнозувала жорстку реакцію європейських партнерів, яка буде розцінена як «нерозуміння і кидок європейців», та необхідність швидкого «відмотування» назад.
За її словами, для виходу із ситуації є два варіанти:
- Верховна Рада сама подає новий закон про незалежність та ефективність антикорупційних органів, з урахуванням позицій фракцій, силовиків та громадянського суспільства.
- Верховна Рада очікує на Президентський закон (який вже вчора був обіцяний).
«З цим не можна затягувати. Чим швидше – тим краще!» – закликала Кондратюк, наголошуючи на неприпустимості внутрішніх суперечок, коли єдина глобальна проблема – фронт.
Олена Кондратюк також відзначила мирні мітинги як важливий прояв волі народу та подякувала учасникам акцій протесту та поліції за зразкове проведення.
Особливу рефлексію віцеспікерка присвятила активній молоді, погодившись з оцінкою Валерія Пекара. «Виросло нове покоління активної молоді, яке відчуває цінність держави та інституцій. Для неї не стоїть питання європейського вибору – це вже невід'ємна складова особистої системи цінностей. Це справді величезний прогрес для суспільства», – зазначила вона.
«Ця молодь дає мені особисто величезну надію та оптимізм. Молодь треба не лише слухати, але й чути! Сама колись такою була:)» – підсумувала Олена Кондратюк.
Як відомо, Олена Кондратюк обіймає посаду заступниці Голови Верховної Ради України з 29 серпня 2019 року. У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від ВО «Батьківщина» (№5 у списку), є членкинею Політичної Ради ВО «Батьківщина». На президентських виборах 2019 року Кондратюк була технологом виборчої кампанії Юлії Тимошенко.
