Індія після мит Трампа призупинила план щодо закупівлі американської зброї - ЗМІ
Індія після мит Трампа призупинила план щодо закупівлі американської зброї - ЗМІ

Індія після мит Трампа призупинила план щодо закупівлі американської зброї - ЗМІ

Уряд Індії призупинив реалізацію свого плану щодо закупівлі нової американської зброї та літаків після того, як раніше цього тижня президент США Дональда Трамп оголосив про додаткові мита проти Нью-Делі за закупівлю російської нафти.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters із посиланням на трьох поінформованих індійських чиновників.

Переговори щодо закупівлі Індією бойових машин Stryker виробництва General Dynamics Land Systems та протитанкових ракет Javelin, розроблених Raytheon та Lockheed Martin, були призупинені через запровадження Трампом мит проти країни.

За словами джерел, Індія також планувала найближчими тижнями відправити міністра оборони Раджнатха Сінгха до Вашингтона для оголошення деяких закупівель, але цю поїздку було скасовано.

Міністр планував у США оголосити про придбання шести розвідувальних літаків Boeing P8I та систем підтримки для ВМС Індії під час своєї поїздки.

Переговори щодо закупівлі літаків у США у рамках запропонованої угоди на 3,6 мільярда американських доларів перебувають на «просунутій стадії».

Як заявив один із чиновників, письмових розпоряджень щодо призупинення закупівель зброї у США не було надано, що дає Нью-Делі можливість швидко змінити курс, хоча «принаймні наразі жодного руху вперед немає» у цьому питанні.

Міністерство оборони Індії та Пентагон не відповіли на запити про коментар.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня президент США Дональд Трамп видав виконавчий указ щодо продовження надзвичайного стану у зв’язку з діями Росії в Україні, а також запровадження додаткових 25% митних тарифів проти Індії через закупівлю нею нафти у РФ.

Теги за темою
Дональд Трамп Зброя Індія
Джерело матеріала
loader
loader