/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F45969f19e39f0f8b5bef2a5ef9ec63e7.png)
Польські слідчі завершили огляд та збір доказів на місці вибуху дрона в Люблінському воєводстві
Про це повідомила речниця окружної прокуратури в Любліні Аґнєшка Кемпка, передає Укрінформ із посиланням на агентство РАР.
За її словами, у цих заходах щодня брали участь близько 150 осіб. «Наразі всі збережені сліди та докази будуть досліджені експертами різних спеціальностей. Тривають також інші доказові дії у цій справі», – додала речниця.
У попередні дні голова Окружної прокуратури в Любліні Ґжеґож Трусєвич розповідав, що на поле впав «великий військовий дрон», на двигуні якого були виявлені написи «ймовірно корейською мовою». Унаслідок вибуху БпЛА утворилася вирва діаметром близько 5–6 метрів і завглибшки приблизно 50 сантиметрів.
Під час огляду було вилучено сліди обшивки та дрібні елементи з пластику, фрагменти металу, двигун з пошкодженим гвинтом, елементи пристроїв живлення. Також було знайдено кілька десятків металевих кульок.
Слідчі підозрюють, що дрон прилетів із території Білорусі. Це випливає, зокрема, із записів та свідчень свідків, які близько опівночі з вівторка на середу чули літаючий об'єкт, який видавав досить гучний звук.
Однією з версій, яку розглядають слідчі, є те, що дрон міг зачепитися за сусідні лінії електропередач. У цьому зв'язку прокуратура вилучила три фрагменти лінії, які мають «сліди свіжого пошкодження».
В результаті вибуху в сусідніх будинках були вибиті вікна, пошкоджені дверні рами та дахи. Провадження ведеться за статтею 163 Кримінального кодексу, тобто за спричинення загальнонебезпечної події, яка загрожує життю або здоров'ю багатьох людей або майну у великих розмірах у вигляді вибуху вибухових речовин.
Як повідомляв Укрінформ, невідомий предмет упав на кукурудзяне поле і вибухнув уночі 20 серпня в селі Осіни в Люблінському воєводстві на сході Польщі, яке межує з Україною.
Вибухом вибило вікна в кількох будинках, але внаслідок інциденту ніхто не постраждав. Поліція знайшла на місці події обгорілі металеві та пластикові уламки.
Згодом МЗС Польщі підтвердило, що знайдений предмет є російським «Шахедом».
В четвер МЗС Польщі передало посольству РФ ноту протесту у зв'язку з вибухом безпілотника в Осінах. Прессекретар відомства Павел Вронський зазначив, що у ноті протесту Польща назвала інцидент навмисною провокацією і перерахувала договори та угоди, порушені Росією.
Фото: Polska Policja, ілюстративне

