/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F8f49ecc6689989b6a59013c6b73e30e3.png)
Ухилянти вмирають після затримання ТЦК: випадків дедалі більшає
З початку повномасштабного вторгнення Україна зіткнулася з явищем, яке боляче вдаряє по довірі до військових структур. Щонайменше 25 чоловіків загинули після затримання територіальними центрами комплектування. Офіційні пояснення — від «раптових хвороб» до самогубств. Але рідні багатьох жертв переконані: за смертями стоїть насильство.
Лише за останній тиждень загинули двоє мобілізованих:
-
у Черкаській області чоловік, за версією ТЦК, вистрибнув з автомобіля;
-
на Рівненщині іншому стало зле вже у пункті збору.
Та найбільше сколихнув країну випадок у Баранівці на Житомирщині. 41-річний Сергій Ковальчук потрапив до лікарні з тяжкими травмами голови одразу після перебування у ТЦК. Він помер за кілька днів. У свідоцтві — перелом черепа, у заяві ТЦК — «епілептичний напад через алкоголь». Родина впевнена: чоловіка жорстоко побили. Місто вийшло на стихійний протест.
Подібних історій — десятки.
-
У Хмельницькому на медкомісії помер 41-річний Андрій Панасюк із проблемами серця.
-
У Миколаєві знайшли мертвим мобілізованого Сергія Ухоренка біля військової частини.
-
Фіксують і випадки самогубств прямо у стінах ТЦК.
Є й справи, де слідство визнало насильство:
-
у Сумах загинув Євген Криводуб після конфлікту з військовим;
-
у Києві у травні 2025-го — Олексій Погорельцев. За даними слідства, солдат Олександр Углицький побив його в автобусі до смерті. Зараз Углицький і майор Сергій Бугаєць під арештом.
Але це радше винятки. За словами депутатки Юлії Яцик, із 166 проваджень щодо побиттів лише 17 дійшли до суду.
Командування Сухопутних військ заявляє, що більшість смертей спричинені хронічними хворобами, а в соцмережах поширюють «маніпулятивні повідомлення» у вигідному росії ключі.
Правозахисники ж говорять протилежне. Володимир Яворський з «Центру громадянських свобод» вважає: розслідування ведуться поверхово, а держава ризикує опинитися під шквалом позовів у ЄСПЛ і виплачувати компенсації. На його думку, всі такі справи має розслідувати незалежне ДБР.
Як повідомляв портал Знай.ua, у розшук подаватимуть, але санкцій не буде: ухилянтів чекає "амністія"
Також,"розпаковують" прямо вдома: посилили полювання на ухилянтів

