/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ffa4c36f8c7c482269f96b5028ee21f18.jpg)
У Нідерландах запрацював оперативний штаб для підготовки армії до потенційної війни
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на AD.
“У Нідерландах з'явився новий військовий підрозділ. Загалом триста людей працюватимуть у цьому оперативному штабі, щоб забезпечувати безпеку Нідерландів цілодобово. На думку начальника Генерального штабу, генерала нідерландської армії Онно Айхельсхайма та міністра оборони Рубена Брекельманса, цей командний центр є необхідним, щоб підготувати армію до потенційної тривалої війни”, - йдеться у повідомленні.
“Ми чітко бачимо таку потребу”, — зазначають вони.
Зазначається, що штаб стане центральним органом для координації дій усіх родів військ, включаючи сили спеціального призначення та розвідку.
“Раніше наші місії в Іраку, Афганістані або Малі можна було заздалегідь спланувати і обмежити в часі. У нинішніх умовах збройні сили повинні постійно бути готовими до захисту території НАТО”, - заявив Брекельманс.
Начальник Генерального штабу нідерландської армії Онно Айхельсхайм уточнив, що в оперативному штабі працюватиме близько 300 осіб, які займуться як плануванням майбутніх операцій, так і забезпеченням підтримки діючих підрозділів.
“Ми маємо бути готові до тривалого протистояння, і на цей випадок нове командування координує роботу всіх підрозділів - від космічних до морських”, - наголосив він.
Зазначається, що створення командування також служить елементом стримування, зокрема щодо Росії.
“Це - сигнал про те, що ми готові до будь-якої загрози - чи то гібридні атаки, шпигунство чи диверсії на Північному морі”, - зазначив Брекельманс.
Як повідомляв Укрінформ, учасники Коаліції охочих мають спільне з Україною бачення, що Росія прагне продовжувати війну, тож потрібно посилювати тиск на РФ завдяки санкціям. Зокрема, Євросоюз працює над 19-м пакетом, а також Японія готує санкційні кроки зі свого боку.
Фото: U.S. Army photo by Sgt. 1st Class Caleb Barieau

