На Полтавщині судитимуть шістьох працівників СІЗО, які катували ув’язненого
На Полтавщині судитимуть шістьох працівників СІЗО, які катували ув’язненого

На Полтавщині судитимуть шістьох працівників СІЗО, які катували ув’язненого


Обвинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі. Двоє фігурантів уже звільнені, решта відсторонені від посад.

Завершено досудове розслідування щодо шести співробітників Полтавського слідчого ізолятора, які жорстоко катували ув’язненого. Обвинувальний акт скеровано до суду. Про це 12 вересня ДБР.

За даними слідства, один з в’язнів висловлював невдоволення умовами утримання. Начальник відділу режиму й охорони вирішив провчити його та наказав створити «камеру тортур». Для цього на території медичної частини облаштували спеціальне приміщення. Потерпілого прикували кайданками до металевого ліжка, а ноги зв’язали мотузками. Його залишили без їжі, води та можливості скористатися туалетом понад добу.

Керівник відділу спостерігав за катуванням через монітори відеоспостереження та особисто перевіряв процес, періодично заходячи у приміщення. Коли ув’язнений намагався послабити пута, начальник кликав підлеглих, аби ті знову їх затягнули.

Аби приховати злочин, працівники СІЗО намагалися видалити відеозаписи з камер спостереження, але слідчим ДБР вдалося віднайти копії. Загалом під час розслідування проведено 9 обшуків, 56 допитів, 8 експертиз та 19 оглядів відеозаписів і речових доказів.

До суду направлено обвинувальний акт стосовно начальника відділу, чергового помічника начальника установи, трьох старших по корпусу та молодшого інспектора відділу режиму і охорони. Всі вони обвинувачуються у катуванні.

Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Двоє фігурантів уже звільнені, решта відсторонені від посад.

Нагадаємо, ДБР завершило розслідування щодо катувань у Київському СІЗО. У провадженнях фігурують 14 підозрюваних: п’ять ув’язнених, сім працівників СІЗО та два медичні працівники.

 

Раніше до суду вже направлен обвинувалні акти щодо чотирьох працівників СІЗО, а також окремо щодо п’яти ув’язнених (включаючи “смотрящого”) за нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті.



Теги за темою
СІЗО
Джерело матеріала
loader
loader