Українець встановив світовий рекорд, виростивши найвищий у світі соняшник
Українець встановив світовий рекорд, виростивши найвищий у світі соняшник

Українець встановив світовий рекорд, виростивши найвищий у світі соняшник

Українець Алекс Бабич, який мешкає у штаті Індіана (США), потрапив до Книги рекордів Гіннеса за вирощення найвищого у світі соняшника — гігант сягнув 10,90 метра у висоту.

Це офіційно зафіксовано 3 вересня 2025 року, а рекорд попереднього лідера — 9,17 метра, встановлений німцем Гансом-Петером Шиффером, протримався понад десять років.

Алекс Бабич захоплюється вирощуванням соняшників уже сім років і добре знається на цій справі. Для нього це не лише хобі, а й особистий символ — адже соняшник є національною квіткою України. До цього Алекс уже мав визнання національного рівня: у 2022 році він виростив найвищий у США соняшник висотою 7,67 метра. У 2024 році йому вдалося перевершити себе — тоді одразу 10 його соняшників перетнули позначку в 6 метрів. Насіння для рекордного соняшника він отримав від німецького селекціонера Буркхарда Гренделя, який сам виростив соняшник висотою 8,58 метра — другий за висотою в історії. Свою рекордну рослину Алекс назвав Клевер — на честь свого сина Кінаї, який часто знаходив чотирилисті конюшини у дворі й клав їх біля соняшника “для удачі”.

Також Алекс пообіцяв дружині, що якщо цьогоріч йому вдасться досягти світового рекорду — він візьме річну паузу у змаганнях, щоб провести наступне літо в подорожах із родиною. Його рекорд став не лише досягненням у галузі садівництва, а й символом стійкості, надії та любові до рідної землі, навіть перебуваючи за океаном.

Теги за темою
США рекорд
Джерело матеріала
loader
loader