/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fae1f8a029ff0da09cd4ce6145b8104eb.jpg)
Російські МІГи в Естонії — Як це впливатиме на війну Україні
З точки зору Путіна, тиск на Європу — це головний шлях до виходу України з Донбасу. А тому, провокації будуть регулярними, упевнений журналіст Вадим Денисенко.
1. Закінчення війни в логіці Путіна передбачає наступні моменти:
- Повна окупація Донбасу;
- Завершення, хоча б в основних параметрах формування Чебурнету, як головного, з точки зору внутрішніх служб Кремля, запобіжника від подальших революцій.
- Часткове зняття санкцій і початок політичного діалогу з Заходом.
2. Головною перепоною, з точки зору Кремля, щодо захоплення Донбасу, є Європа. Адже саме ЄС поки є головною перепоною для зняття санкцій з РФ. Але тут ми маємо розуміти, для Європи, яка декларує примат цінностей над усім іншим, важливими є відповіді на два питання:
- Як буде забезпечено довготривала безпека Європи?
- Параметри подальших економічних витрат, повʼязаних з новими геополітичними реаліями (ЄС не хоче бути вічною дійною коровою).
3. Я вже писав: як тільки ЄС зрозуміє відповіді на ці питання, їхня точка зору щодо України може почати змінюватися. І Росія вважає, що атаки на Польщу чи Естонію прискорюватимуть цей процес (чи справді це так — поки відповідь неочевидна).
Важливо "Зелені чоловічки" в Естонії: чи врятує НАТО Балтію, якщо РФ почне нову війну4. Головна помилка росіян полягає в тому, що поки США не готові давати відповіді на ці питання, бо в логіці Трампа, він нічого не має робити, а всі мають заплатити за його нічого не роблення.
5. Саме тому ми зараз маємо патову ситуацію. Європа боїться, США не хоче, а Росія не може нічого крім провокацій. Китай традиційно чекає.
6. Ситуація може змінитися лише в той момент коли одна зі сторін змінить свою позицію. Це станеться. Але не зараз і поки спрогнозувати, хто з чотирьох гравців перший порушить цей баланс дуже складно (я вважвю, що найменш реалістичним є початок воєнної операції Росією, а найбільш реалістичною є гра Китаю).
7. При цьому, поки не варто переживати щодо зупинки допомоги ЄС для України. Чому? Читайте п.3.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

