Затримали підлітка-агента РФ, який із території Євросоюзу шукав в Україні виконавців для терактів
Затримали підлітка-агента РФ, який із території Євросоюзу шукав в Україні виконавців для терактів

Затримали підлітка-агента РФ, який із території Євросоюзу шукав в Україні виконавців для терактів

Контррозвідка СБУ затримала неповнолітнього російського агента, який з території Європейського Союзу шукав в Україні виконавців для замовних терактів.

Як передає Укрінформ, про це повідомила СБУ.

Фото: СБУ
Фото: СБУ

Більшість із завербованих ним агентів виявилася підлітками, які шукали легких заробітків.

Затримання фігуранта відбулося на західному кордоні України, куди він був доставлений польськими правоохоронцями у зв’язку з примусовим поверненням на територію України.

Як встановило розслідування, поплічником РФ є 16-річний харків’янин, який восени 2024 року виїхав до Євросоюзу.

Перебуваючи там, він почав шукати легкі заробітки у Телеграм-каналах, де потрапив у поле зору спецслужб РФ. Після вербування юнака росіяни доручили йому підшукувати потенційних виконавців замовних терактів на території України.

Кандидатів зловмисник передавав на прямий контакт із російськими спецслужбістами, які проводили з ними інструктаж.

Двоє із завербованих агентів - 15-річні жителі Харкова, які у грудні 2024 року вчинили підриви біля райвідділів поліції у Слобідському та Холодногірському районах міста.

Тоді дівчина забрала зі схованки саморобний вибуховий пристрій (СВП), а юнак самотужки виготовив ще один СВП та начинив його металевими гайками. Потім вони заклали вибухівку на місцях запланованих терактів.

Тандем агентів затримали одразу після того, як російські спецслужбісти дистанційно активували заховані СВП.

Також встановлено, що для здійснення ще одного вибуху неповнолітній резидент залучив свою 21-річну знайому, уродженку Костянтинівки.

На початку цього року вона прибула в Одеську область, орендувала квартиру, де виготовила СВП з пластиду і заклала його поблизу будівлі ТЦК. Тоді правоохоронці затримали фігурантку та запобігли теракту.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ кваліфікували злочини доставленого з ЄС російського агента за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні терористичних актів за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Харківській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

Як повідомляв Укрінформ, контррозвідка Служби безпеки України затримала в Одесі подружжя російських агентів, які готували підрив українських військових.

Перше фото: СБУ

Теги за темою
Україна Євросоюз СБУ
Джерело матеріала
loader
loader