Росія використовує штучний інтелект для інформаційних атак проти США, — ЦПД
Росія активізувала інформаційні атаки проти США, використовуючи штучний інтелект і масштабну дезінформаційну екосистему. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації з посиланням на колонку співвиконавчого директора NewsGuard Луїса Гордона-Кровіца для The Washington Post.
За даними NewsGuard — компанії, яка займається аналізом джерел інформації за рівнем надійності, — саме Кремль стоїть за більшістю спроб вплинути на американське суспільство через дезінформацію, фейкові сайти та соціальні мережі.
Росія вибудувала цілу мережу дезінформаційних платформ, відому як Pravda. Наразі до неї входить уже понад 150 сайтів у 49 країнах. За 2024 рік вони поширили більш як 3,6 мільйона матеріалів, які просувають понад 200 кремлівських наративів.
- Читайте також: Дезінформаційна мережа Pravda змусила західні інструменти ШІ повторювати кремлівську пропаганду, — NewsGuard
Подібні ресурси навмисно «забруднюють» дезінформаційними матеріалами пошукові системи в інтернеті та моделі штучного інтелекту. Через це ШІ-алгоритми починають відтворювати пропагандистські меседжі, вводячи в оману користувачів.
«У такий спосіб Росія намагається атакувати демократичні суспільства зсередини, підриваючи довіру громадян до власної держави. кремль перетворює цифровий простір і технології штучного інтелекту на потужний інструмент стратегічного впливу, створюючи загрозу безпеці та демократичним процесам», — кажуть у ЦПД.
Фото: ЦПД
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
