Кім Чен Ин і прем’єр Китаю домовилися розширювати співпрацю між КНДР та Китаєм
Кім Чен Ин і прем’єр Китаю домовилися розширювати співпрацю між КНДР та Китаєм

Кім Чен Ин і прем’єр Китаю домовилися розширювати співпрацю між КНДР та Китаєм

Прем’єр-міністр Китаю Лі Цян та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин провели у Пхеньян переговори та домовились про розширення двосторонньої співпраці, включаючи обміни на високому рівні та стратегічні комунікації.

Про це повідомляє МЗС КНР, передає Укрінформ.

«Пекін готовий зміцнювати обміни на високому рівні та стратегічні комунікації з Пхеньяном, продовжувати розвивати дружбу, поглиблювати практичну співпрацю, зміцнювати координацію в міжнародних та регіональних справах», - заявив Лі, який здійснює триденну поїздку до Північної Кореї для участі у святкуванні 80-ї річниці створення правлячої в країні Трудової партії Кореї.

За словами китайського топчиновника, Компартія Китаю та уряд надають великого значення відносинам із КНДР і завжди розглядали їх зі стратегічної та довгострокової перспективи.

«Підтримка, зміцнення і розвиток традиційно дружніх партнерських відносин між нашими двома країнами є нашою непохитною політикою», - запевнив прем’єр-міністр Китаю.

Кім, своєю чергою, вказав на незмінність курсу його режиму на поглиблення зв’язків із Китаєм попри будь-що.

«Відносини між КНДР та Китаєм непорушні. Незалежно від того, як змінюватиметься міжнародна обстановка, зміцнення та розвиток відносин дружби і співпраці між КНДР та Китаєм є непохитною позицією партії та уряду КНДР», - сказав він.

Північнокорейське державне інформагентство KCNA окремо повідомило, що голова КНР Сі Цзіньпін надіслав Кіму вітальне послання з нагоди річниці заснування його партії, підтвердивши наміри Китаю неухильного зміцнювати відносини з Північною Кореєю.

«Китайська сторона готова разом зі стороною КНДР зробити внесок у справу соціалістичного будівництва в двох країнах та підтримання миру, стабільності, розвитку і процвітання регіону й решти світу шляхом зміцнення стратегічних комунікацій, поглиблення обмінів на робочому рівні та тісної координації і співпраці», – цитує Сі північнокорейське інформагентство.

Раніше повідомлялося, що Північна Корея готується до масштабного військового параду з нагоди 80-ї річниці заснування правлячої Трудової партії КНДР, який може відвідати китайський лідер Сі Цзіньпін, що стало б кроком у відповідь на візит лідера Північної Кореї Кім Чен Ина на військовий парад у Пекіні 3 вересня.

Глава уряду Китаю Лі Цян є другою особою в ієрархії партійно-державної влади КНР і часто представляє Китай на міжнародних заходах, які Сі Цзіньпін із якихось причин не бажає відвідувати особисто, зокрема, Лі очолював делегацію Китаю на загальних дебатах Генасамблеї ООН у Нью-Йорку наприкінці вересня.

Як повідомляв Укрінформ, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час відвідування музею історії Трудової партії Кореї виголосив «знаменну промову», в якій закликав однопартійців позбутися всіх бюрократичних вад, включаючи пристосуванство та зловживання службовим становищем.

Фото: МЗС Китаю

Теги за темою
Китай КНДР
Джерело матеріала
loader
loader