/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fe0cfb557400a8f9cf76ff1bb9f8fdd8f.jpg)
Британія відправила есмінець і вертоліт для супроводу російського військового судна
Есмінець і вертоліт Королівських військово-морських сил Великої Британії були задіяні в 48-годинній операції НАТО з відстеження російського військового корабля у британських водах.
Як пише "Європейська правда", про це повідомили британські ВМС у середу.
Корабель HMS Duncan, що базується в Портсмуті, за розпорядженням Обʼєднаного командування ВМС НАТО, вирушив для супроводу російського есмінця "Віцеадмірал Кулаков" через Ла-Манш.
"Це перший випадок, коли військовий корабель королівського флоту отримав завдання під прямим командуванням альянсу для такої операції, що є частиною ширших заходів з безпеки в Північній Європі", – йдеться в повідомленні.
В операції також узяв участь вертоліт Wildcat з 815-ї морської авіаційної ескадрильї, що розміщена на авіабазі британських ВМС Йовілтон, "щоб забезпечити повітряну підтримку та підтримувати спостереження за російським кораблем", додали в британських ВМС.
Супровід тривав під час руху "Віцеадмірала Кулакова" в Північному морі через Ла-Манш до острова Ушан біля узбережжя Франції.
Французькі та нідерландські Військово-повітряні сили також брали участь в операції.
На початку жовтня французькі Збройні сили піднялися на борт танкера Boracay, пов'язаного з Росією, який перебував на якорі біля західного узбережжя Франції і проти якого французька влада веде розслідування.
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте висміяв Росію через поломку її підводного човна "Новоросійськ", який днями сплив на поверхню біля берегів Франції.
