Уночі та вранці 22 жовтня у Росії безпілотники атакували стратегічні об’єкти в Мордовії та Дагестані. Під ударами опинилися завод із виробництва вибухівки та великий нафтовий комплекс. Місцева влада стверджує, що регіони стали ціллю українських дронів.
Як пише The Moscow Times, глава Мордовії Артьом Здунов заявив, що унаслідок ударів пошкоджене одне з місцевих підприємств. Посадовець не уточнив, про який саме об’єкт ідеться, а також чи є постраждалі.
Водночас, за інформацією російського видання Astra, під атаку потрапив Саранський механічний завод. Підприємство входить до державної корпорації "Ростех" і займається виробництвом пороху, піротехнічних засобів і ракетного палива.
Відстань від Мордовії до кордону з Україною становить близько 700 кілометрів.
Глава республіки Дагестан Сєргєй Мєліков розповів, що вранці безпілотники атакували "одне з підприємств".
За повідомленнями моніторингових каналів, одна з атак була спрямована на нафтоперевалочний комплекс "Дагнефтепродукт", який вважається найбільшим на Північному Кавказі. Саме через нього нафта постачається у морський торговий порт Махачкали. Об'єкт знаходиться на відстані близько 1000 км від зони бойовиз дій в Україні.
Деякі джерела припускають, що мішенню міг бути нафтопереробний завод "Дагнотех".
Українські дрони один за одним вимикають російські нафтопереробні заводи. Третина потужностей уже не працює, а Кремль змушений імпортувати бензин, який раніше експортував. Це вже не тактичні удари — це демонтаж енергетичної наддержави в реальному часі.
Експерт Олег Саркіц у статті "Від Феодосії до Уфи. Стратегічна ефективність тактичних ударів по російських НПЗ" пояснює, як Україна перетворила безпілотники на найефективнішу економічну зброю війни.