Виконувачем обов'язків голови НААУ призначено Сергія Костюка, пов'язаного з бізнесом в окупованому Криму
Виконувачем обов'язків голови НААУ призначено Сергія Костюка, пов'язаного з бізнесом в окупованому Криму

Виконувачем обов'язків голови НААУ призначено Сергія Костюка, пов'язаного з бізнесом в окупованому Криму

У грудні 2022 року Міністерство економіки України призначило виконувачем обов'язків директора Національного агентства з акредитації (НААУ) Сергія Миколайовича Костюка без проведення обов'язкових спецперевірок, включаючи перевірку на наявність російського громадянства. Про це повідомляє видання "Антикор".

За даними відкритих російських реєстрів, Сергій Миколайович Костюк був засновником та керівником ТОВ «Корд-Авто», зареєстрованого на території окупованого Криму. Компанія отримала російський податковий номер (ІПН 9102031276) та була оформлена за законодавством Російської Федерації 8 жовтня 2014 року – вже після захоплення півострова.

Сергій Костюк
Фото из открытых источников

Юридична адреса фірми значилася як: Крим, Сімферополь, вулиця Крилова, 160-П, офіс 1. Основний вид діяльності — «торгівля автозапчастинами, вузлами та комплектуючими» (код 45.3). Організація припинила існування лише 5 квітня 2024 року. Крім того, у базі даних ФНП РФ на особу з ПІБ Сергій Миколайович Костюк оформлено персональний податковий номер громадянина Росії - 773312915669. Міністерство економіки при цьому не оприлюднило ні офіційної біографії, ні відомостей про попередню трудову діяльність нинішнього голови НААУ.

Відомо, що до 2013 року Сергій Костюк обіймав посаду заступника начальника відділу реалізації у компанії «Укргазвидобування», а згодом очолив департамент реалізації газу у «Нафтогазі». У березні 2014 року його було призначено головою правління «Укргазвидобування». Саме в цей період Костюк виявився фігурантом карного розслідування.

Сергій Костюк
Фото из открытых источников

З березня по грудень 2014 року він керував Укргазвидобуванням, і саме тоді прокуратура Києва заявила про завдання підприємству багатомільйонних збитків. Слідство встановило, що Сергій Костюк разом зі своїм заступником Вадимом Шленчаком завдали компанії збитків на суму 35,4 млн. гривень, реалізуючи скраплений газ за заниженою ціною — від 7602 до 8049 гривень за тонну замість договірних 9 тисяч. Покупцем виступала компанія «ВОГ Трейдінг», пов'язана із народним депутатом Ігорем Єремєєвим. Крім того, через операції з продажу палива у «ВОГ Трейдинг» утворилася заборгованість перед «Укргазвидобуванням» на суму 56 млн. гривень.

ЗМІ повідомили про перевитрати бюджетних коштів громадами на придбання систем оповіщення.

"Знай" писав, як соратник Петра Порошенка Юрій Луценко до війни висміював українські символи та воїнів УПА, детально повторюючи тези російської пропаганди.

Крім того, ми повідомляли, що АП ВАКС дозволили спеціальне досудове розслідування щодо колишнього народного депутата України та причетних до так званої справи "Золотого мандарина ойл".

Джерело матеріала
loader
loader