Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві
Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві

Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві

Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві

    © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 1
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 2
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 3
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 4
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 5
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 6
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 7
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 8
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 9
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 10
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 11
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 12
    Дім, де живе музей: нова виставка відкрилась у Києві - Фото 13
Музей Шевченка відкрив інтерактивну експозицію про будинок-легенду.

У Києві в Національному музеї Тараса Шевченка презентували новий виставковий проєкт під назвою «Дім, де живе музей». В межах постійної експозиції з’явився окремий простір, присвячений будівлі, яка з 1949 року є домівкою музею. На виставці побував фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко.

Історія цього будинку почалася ще в 1840-х роках на новопрокладеному бульварному шосе. За перші три десятиліття він кілька разів змінював власників і зовнішній вигляд. За часів Ніколи Терещенка будівля перетворилася на розкішний палац, де мешкав один із найбагатших цукропромисловців імперії. Відомий фотограф Генріх Лазовський у 1903 році зафіксував інтер’єри будинку, і копії цих світлин тепер дозволяють відвідувачам уявити побут і стиль життя родини, яка залишила значний слід на культурній карті Києва.

Протягом ХХ століття будівля пережила численні зміни. Під час Першої світової тут розміщувалося управління Червоного хреста та госпіталь, пізніше – Генеральний Секретаріат праці УНР та Міністерство праці за часів Гетьманату. У міжвоєнний період будинок займали Всеукраїнське фотокіноуправління та Кіноінститут.

З 1949 року будівля стала оселею для музею Тараса Шевченка, і її історія триває донині. Відкриття нового простору дозволяє відвідувачам зануритися не лише в творчість поета, а й у багатогранну історію самого музею.

Нагадаємо, у Софії Київській діє виставка сучасної кераміки.

Джерело матеріала
loader