Дніпропетровщина готова ділитися з європейцями досвідом, набутим за час війни - Лукашук
Дніпропетровщина готова ділитися з європейцями досвідом, набутим за час війни - Лукашук

Дніпропетровщина готова ділитися з європейцями досвідом, набутим за час війни - Лукашук

Дніпропетровщина як ключовий прифронтовий регіон готова ділитися з європейцями досвідом роботи закладів освіти та медицини, комунального господарства, а також підтримки людей у кризових умовах, здобутим за час повномасштабної війни.

Про це член української делегації, голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук сказав власному кореспонденту Укрінформу на полях Конгресу регіональних та місцевих влад РЄ, що відбувся у Страсбурзі.

«Ми отримуємо оперативну обстановку з усіх районів в режимі реального часу. Вже о 5-й ранку всі керівники звітують, де і що прилетіло. І відновлення електромереж, наприклад, або підготовка лікарень для постраждалих - все відбувається негайно. Так само – наша система сповіщення про повітряні тривоги. До наших авторизованих каналів приєднались Повітряні сили, і тепер сповіщення надходить не за три-чотири хвилини, а за 15 секунд після фіксації запуску ракети», - розповів Лукашук.

За його словами, ще однією сферою для передачі досвіду є медицина. Зокрема, як підготувати лікарні до великої кількості пацієнтів та зробити так, щоб медзаклади могли працювати безперервно.

«Лише в одну лікарню, опорну, імені Мечникова, одночасно можуть привезти 50 поранених, як це було після удару Іскандера по Краматорську. У цій лікарні з 2014-го по 2022 рік було перелито дві тонни крові. А лише за останні три роки - понад 19 тонн. Ще один приклад – дитячий обласний центр родинного здоров’я. Це 600 ліжок, єдине в регіоні відділення трансплантації кісткового мозку. За минулий рік тут пролікували понад 26 тисяч дітей», - каже голова облради.

Також Дніпропетровщина, де зараз лише офіційно перебуває до півмільйона переселенців, може поділитись тим, які налагодити розселення великої кількості людей та забезпечити доступ до освіти і медицини.

«Серед внутрішньо переміщених людей ми маємо близько 100 тисяч дітей, це практично європейське місто. Більшість з них треба відправити в школи, багато хворіють. 90% людей потрапляють до нас лише з одним пакетом, без речей, без документів, часто у чому були під час обстрілів. Ми забезпечуємо їм житло, харчування, відновлення документів, медичну та соціальну підтримку. Це величезна відповідальність та робота, яку місцеві громади щодня беруть на себе», - деталізував Лукашук.

Він зазначив, що Дніпропетровщина відкрита до партнерств та обміну досвідом.

«Європа має знати - загроза з боку Росії тривала. І те, як Україна на місцевому, регіональному рівні навчилась діяти в умовах невизначеності та постійної небезпеки, - може бути прикладом. Ми довели, що навіть під вогнем можемо забезпечувати життя. І готові розвивати цей досвід», - підсумував голова Дніпропетровської облради.

Як повідомляв Укрінформ, російська армія протягом минулого дня атакувала Павлоградський, Нікопольський і Синельниківський райони Дніпропетровської області, зафіксована низка пошкоджень, постраждали двоє людей.

Фото: сайт Ради Європи

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader