В Одесі проводять нові георадарні дослідження Хаджибейського замку
В Одесі проводять нові георадарні дослідження Хаджибейського замку

В Одесі проводять нові георадарні дослідження Хаджибейського замку

В Одесі студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського разом із ректором Андрієм Красножоном проводять георадарні дослідження Хаджибейського замку на алеї з південного боку Біржової площі. 

Про це ректор повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ. 

«Чергові георадарні дослідження Хаджибейського замку на Приморському бульварі в Одесі, з долученням надсучасної техніки. Пошук аномалій за результатами попередніх розкопок та прив'язки плану Дерібаса», - написав Красножон. 

Він додав, що з метою перевірки методології експедиція також пройшлася георадаром по старих розкопках, де збереглися залишки стін фортеці. 

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі, на Приморському бульварі, студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського та співробітники Інституту археології НАН України виявили залишки Хаджибейського замку, який підірвали російські війська невдовзі після штурму 1789 року, а згодом розібрали на будматеріали. 

В інтерв’ю Укрінформу ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського Андрій Красножон розповів, що наступне важливе питання - датування цієї споруди.  

«Шари культурних напластувань у первинній частині повинні містити артефакти, які "кажуть", хто збудував цей замок. Це план на наступну експедицію. Ми її вже плануємо, але точну дату ще не визначили», - зазначив науковець. 

Теги за темою
Одеса
Джерело матеріала
loader
loader