/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fbf23271f006424999728615273cbcccd.jpg)
Доісторичні велетні: які тварини жили колись на території України
24 Канал розповість про доісторичних тварин, які колись мешкали на українських землях.
Які тварини жили в Україні в доісторичні часи?
Південні слони
Ці тварини мешкали приблизно 3 – 5 мільйонів років тому на узбережжі Азовського моря. Висотою вони могли сягати 4,5 метра. В 1940-х роках археологи знайшли майже ідеально збережений скелет одного з цих слонів біля Бердянська, про це писали у виданні zprz.city.
![]()
Скелет стародавнього слона / Фото опубліковане виданням zprz.city.
Шерстисті носороги
Такі доісторичні істоти мали надзвичайну вагу – близько 3 тонн та жили на території сучасного Мелітополя приблизно 10 тисяч років тому. Їхні кістки досі знаходять на берегах моря та в полях.
Вчені змогли відновити зовнішній вигляд цих тварин завдяки наскельним малюнкам наших предків. Їхнє тіло було вкрите густою шерстю, а великі роги мали до 15 кілограмів та захищали від хижаків.
Ракоскорпіони
На території Хмельниччини знайшли останки ракоскорпіонів – предків сучасних скорпіонів, які жили 427 мільйонів років тому. Вони мали шокуючі розміри: від 10 сантиметрів до 2 – 3 метрів.
Динотерії
Ця тварина – величезна хоботна тварина, що нагадувала частково слона, частково моржа, частково тапіра. Динотерії мали велике тіло з довгими ногами й сягали 5 метрів у висоту. Дорослі тварини в середньому важили 8 тонн, найбільші – 15 тонн. У кожній щелепі динотерій мав по десять зубів.
В експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігаються унікальні знахідки – права частина нижньої щелепи, бивень та фрагменти кісток динотерія, що були виявлені були у 1965 році в селі Чернихів на Тернопільщині у відкладах пліоцену (неоген).
Також останки знайшли неподалік Маріуполя. Спершу гадали, що це мамонт, але невдовзі зʼясувалося, що це був динотерій.
![]()
Динотерії / Фото Тернопільського обласного краєзнавчого музею
Плезіозаври
Ці морські мешканці жили 145 – 66 мільйонів років тому. Їхні останки знайшли у Харківській області біля Ізюму двічі: в 1899 році та в 1990-х. Ці водні гіганти мали 4 метри у довжину та харчувалися рибою та іншими рептиліями. Вони мали кінцівки у вигляді ласт, та довгу шию.
Мегалодони
Багато мільйонів років тому на території нинішнього Краматорська плавали гігантські акули – мегалодони, про що вказували пресслужбі Краматорської міської ради. Довжина їхнього тіла, за припущенням палеонтологів, була від 13 до 18 метрів.
Підкреслимо, що колись проживали різні тварини в Україні. Так, є припущення, що мільйони років тому в Україні жили і динозаври. Та, чи правда це, і якщо так, то де саме в Україні вони жили, читайте в матеріалі 24 Каналу.
