/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F103%2F31d276e7d8c063dce63d3d242e7c9aa7.png)
Dacia готує доступний електрокар для Європи: деталі
Лінійка компанії Dacia поповниться новим електромобілем з унікальним дизайном. Він отримає цінник близько 18 000 євро, ставши альтернативою китайським моделям.
Новий електромобіль, як і Spring, приєднається до сегменту компактних моделей та допоможе Dacia досягти цільових показників щодо викидів CO2 в Європі. Він буде побудований на базі Renault Twingo і отримає унікальний дизайн, який зробить його помітним у сегменті. На затемненому тизері, опублікованому компанією, показаний компактний хетчбек з елементами кросовера та чіткими лініями. У нього укорочений капот, сильно похиле вітрове скло, звужена оптика і традиційні дзеркала заднього виду.
В Dacia заявили, що новинка не буде копією моделі Spring, хоч і отримає стриманий дизайн. Також вона не піде по стопах співплатформеного Twingo, хоча деякі елементи дизайну запозичить. Побудують новий електрокар на укороченій версії платформи Renault AmpR Small і він отримає в оснащення один електромотор потужністю 81 к. с. та 175 Нм крутного моменту. А запас ходу забезпечить батарея на 27,5 кВтг.
Презентують компактну новинку у другому кварталі 2027 року. Їй обіцяна вартість 18 000 євро. Керівник відділу продажів Dacia Франк Маротт в інтерв’ю Auto News заявив, що мета компанії максимально розширити пропозицію електромобілів в компактному сегменті.
![]()

