/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F293f9e3ca130db0be79971f6758c61f4.jpg)
Польща передасть Україні винищувачі МіГ-29: названа кількість
Польща офіційно ухвалила рішення про передачу Україні партії винищувачів МіГ-29. Йдеться про постачання до дев'яти бойових літаків, щодо яких зараз завершуються технічні переговори.
Як передає "Хвиля", про це в ефірі TVP World повідомив заступник міністра оборони Польщі Павел Залевський.
За словами чиновника, політичне рішення урядом вже затверджено, і зараз сторони узгоджують деталі трансферу.
"Ми чекаємо на відповідь Міністерства оборони України. Переговори тривають... це суто технічні переговори", - зазначив заступник міністра.
На запитання про те, чи прийняла українська сторона умови Варшави, Залевський відповів ствердно.
"Я вважаю... що українці прийняли рішення прийняти цю пропозицію. Звичайно, як завжди, є деякі технічні аспекти, які потрібно уточнити", - додав він.
Заступник міністра уточнив, що перша партія складатиметься з "менше ніж десяти" бортів.
Раніше інший представник польського оборонного відомства, Цезарій Томчик, заявляв, що йдеться про 6-8 літаків радянського виробництва. Термін їх експлуатації у польських ВПС добігає кінця, і подальша модернізація визнана недоцільною.
В обмін на передачу авіації Варшава розраховує отримати доступ до деяких українських військових технологій, зокрема у сфері ракетобудування та виробництва безпілотників.
Раніше ми писали, що ЄС надасть Україні кредит на 90 млрд євро.

