"Я дала своєму куму": автосервіс у Львові оштрафували через сексистську рекламу
"Я дала своєму куму": автосервіс у Львові оштрафували через сексистську рекламу

"Я дала своєму куму": автосервіс у Львові оштрафували через сексистську рекламу

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на LVIV.MEDIA.

Про яку рекламу йдеться?

На початку грудня минулого року в мережі поширилися фото реклами, розміщеної на маршрутці. У ній основним був напис "Я дала своєму кумові", а нижче – продовження: "контакти автосервісу, і тепер він обслуговує авто з гарантією". Рекламу супроводжувало зображення жінки з глибоким декольте.

Судячи з фото, рекламу розмістили на автобусі маршруту №41, який курсує з вулиці Сихівської до Галицького перехрестя.

Користувачі соцмереж розкритикували таку кампанію та звинуватили її в сексистському характері.

Уже на початку січня цього року на ТОВ "ВАГ Автосервіс груп" склали протокол за неподання інформації, передбаченої частиною другою статті 26 Закону України "Про рекламу". За таке порушення законом передбачено штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У понеділок, 19 січня, справу розглянули в Держпродспоживслужбі та оштрафували ТОВ "ВАГ Автосервіс груп" на 1700 гривень.

В Україні можуть оштрафувати за сексизм

  • У травні 2025 року Держпродспоживслужба запустила новий напрям діяльності – моніторинг оголошень про вакансії. Роботодавців перевірятимуть на дотримання вимог законодавства.

  • Особливу увагу служба приділяє виявленню дискримінації – формулюванням, які обмежують доступ до вакансії за віком, статтю, станом здоров'я, расовою чи етнічною приналежністю (наприклад, "до 35 років", "молодий колектив", "вакансія лише для чоловіків").

  • Ще одним аспектом є виявлення маніпуляцій – штучно завищених зарплат без пояснень, приховування важливої інформації (зокрема, про нічні зміни чи випробувальний термін), а також розмитих чи оманливих формулювань.

Теги за темою
Львів
Джерело матеріала
loader
loader