Погрози Трампа вдарили по фондовим ринкам: що відбувається зараз
Погрози Трампа вдарили по фондовим ринкам: що відбувається зараз

Погрози Трампа вдарили по фондовим ринкам: що відбувається зараз

Що відбувається на фондових ринках зараз?

Ситуація загострилась на фоні заяв Трампа про намір "поглинути" Гренландію, повідомляє Reuters.

Також рекордно зросла вартість золота та срібла. Зокрема, сьогодні були встановлені такі ціни:

  • золото сягнуло – 4 721,91 долара за унцію;
  • срібло – 94,72 долара за унцію, повідомляє Reuters.

Важливо! В результаті заяв Трампа, дещо впала ціна нафти.

У понеділок ринки акцій США закриті у зв'язку з Днем Мартіна Лютера Кінга-молодшого, хоча ф'ючерси на S&P 500 та Nasdaq впали більш ніж на 1,2%. У Європі індекс STOXX 600 впав на 1,2%. Індекси блакитних фішок у Франкфурті (GDAXI), Париж (FCHI), Лондон (FTSE), знизилися від 0,4% і до 1,7%,
– наголошує видання.

Інші індекси змінились так:

  • японський Nikkei впав на – 0,7%;
  • найширший індекс MSCI для акцій Азійсько-Тихоокеанського регіону (без Японії) не зазнав відчутних змін.

Очевидно, що фінансові ринки реагують на нові тарифні погрози. Дуже ймовірно, що Білий дім системно використовуватиме загрозу тарифів – навіть коли угоди вже були укладені,
– вказав головний економіст Forvis Mazars Джордж Лагаріас.

Які заяви, що вплинули на фондовий ринок, зробив Трамп?

  • Трамп сказав, що він готовий впровадити додаткові 10% мита на різного роду продукцію з 1 лютого. Йдеться про товари, що імпортовані з Данії, Норвегії, Швеції, Франції, Німеччини, Нідерландів, Фінляндії, а також – Великої Британії.

  • До того ж Трамп готовий збільшувати ці тарифи до 25% з 1 червня. Так відбудеться, якщо європейські держави не досягнуть з США угоди, щодо Гренландії.

  • ЄС засудили тарифні прогнози. Франція навіть захотіла ввести низку економічних контрзаходів. Зокрема, країни Європи мають змогу впровадити власний пакет тарифів.

Теги за темою
Дональд Трамп Гроші
Джерело матеріала
loader
loader