Трамп і Давос: світ на роздоріжжі, що робити з непередбачуваним президентом
Трамп і Давос: світ на роздоріжжі, що робити з непередбачуваним президентом

Трамп і Давос: світ на роздоріжжі, що робити з непередбачуваним президентом

Політолог Володимир Фесенко відзначає, що світ наразі опинився на роздоріжжі через непередбачувану політику президента США Дональда Трампа. Незважаючи на те, що ніхто достеменно не знає, як протистояти його діям, усі розуміють необхідність реагувати вже зараз.

Іронія долі полягає в тому, що Трамп і Давоський економічний форум постійно перетинаються в глобальному політичному процесі, хоча представляють протилежні політико-економічні погляди. Формально це пов’язано з графіком проведення форуму та американськими політичними подіями, зокрема праймеріз і інавгураціями. Насправді ж це відображає виклики, які створює Трамп для сучасного світу, глобальної торгівлі та міжнародної безпеки.

Фесенко нагадує, що останні три Давоські форуми проходили під знаком Трампа. У січні 2024 року, після перемоги Трампа на праймеріз, у кулуарах Давосу обговорювали можливість його повернення на посаду президента, викликаючи страх і невизначеність. У січні 2025 року, під час його інавгурації та виступу перед учасниками форуму онлайн, Трамп знову став центральною темою обговорення. У січні 2026 року, після першої річниці другого президентства Трампа, світ трохи втомився від його «гойдалок» та непередбачуваності. Трамп для багатьох учасників форуму залишається загадкою: чи є він дивакуватим глобальним месією, ексцентричним миротворцем, чи геополітичним гангстером. Для більшості він є ідеологічним антагоністом і загрозою світовому порядку. При цьому Трамп прибув до Давосу, щоб отримати визнання своєї величі та оплески, але замість цього зустрів критику та неприйняття. Його опоненти вже готові казати «ні», зокрема щодо Гренландії, але не мають єдиного плану щодо того, як його стримати. Трамп діє як стихійне лихо, руйнуючи те, що йому не подобається, але не пропонуючи альтернативи.

Фесенко підкреслює, що нинішній Давос символізує роздоріжжя, на якому опинився сучасний світ. Невизначеність поширюється не лише через Трампа, а й через виклики штучного інтелекту, загрози з боку Путіна та глобальні амбіції Китаю. За цих умов виживати в глобальному вирі нестабільності доведеться всьому світові.

Теги за темою
США Володимир Путін Дональд Трамп Китай
Джерело матеріала
loader
loader